Agnieszka Pietrzak

Prelekcja na temat wpływu odżywiania na zdrowie, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, pożegnanie dotychczasowego opiekuna i przedstawienie nowego księdza wypełnią program spotkania przedstawicieli Koła Przyjaciół KRP. Rozgłośnia zaprasza w sobotę, 27 czerwca na spotkanie, które będzie miało miejsce w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy katedrze w Siedlcach. Mówi Agnieszka Pietrzak

budzet obywatelski

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego mogą zgłaszać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego. Wnioski z poparciem co najmniej 20 osób przyjmowane są do końca czerwca. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację zostaną poddane głosowaniu we wrześniu. Ten, który otrzyma największą liczbę głosów zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Na ten cel do dyspozycji mieszkańców jest 100 tys. złotych – mówi Paweł Łysańczuk zastępca burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski.

prelekcja

Prelekcja na temat wpływu odżywiania na zdrowie oraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa - to jedne z punktów spotkania przedstawicieli Koła Przyjaciół KRP. Rozgłośnia zaprasza w sobotę, 27 czerwca na spotkanie, które będzie miało miejsce w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy katedrze w Siedlcach. Mówi Agnieszka Pietrzak

Jarosław Koczkodaj

W gminie Ulan- Majorat w powiecie radzyńskim rusza budowa nowej świetlicy wiejskiej w Domaszewnicy. Rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę z wykonawcą. Pracami zajmie się firma z Łukowa. Samorząd przekazał już plac pod budowę. Obiekt ma powstać do sierpnia przyszłego roku.

Robert Weglowski

W szpitalu w Radzyniu Podlaskim zakontraktowano już badania nowo zakupionym rezonansem. Po „odmrożeniu” szpitala pacjenci prywatni i ze skierowaniami mogą korzystać ze sprzętu. Prace idą wolniej ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia epidemiczne. Jak powiedział Radiu Podlasie dyrektor do spraw lecznictwa w radzyńskim szpitalu Robert Węgłowski, placówka pozyskała też dofinansowanie z Regionalnego Funduszu Operacyjnego na dwa nowe sprzęty. Dzięki środkom zakupiono nowoczesny gastroskop i kolonoskop. Badania są już wykonywane.

konferencja

Ponad 12,7mlm zł dotacji otrzyma powiat garwoliński i samorządy gminne z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na inwestycje ważne dla mieszkańców, jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

Adrianna Lesnikowska

Uwaga młodzi mieszkańcy Łukowa i okolic. Jeżeli macie trochę wolnego czasu, możecie przystąpić do projektu „Aktywni na 100 lat”. Jego organizatorem jest Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Marek Ziędalski

Rada Powiatu Garwolińskiego na sesji, która odbyła się 23 czerwca udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2019. 16 radnych było „za”, dwóch „wstrzymało się” od głosowania. Powiat zadłużony jest na 37 345 996 zł, co stanowi 29,49% dopuszczalnego zadłużenia. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Markiem Ziędalskim-wicestarostą powiatu garwolińskiego.

Mariusz Osiak

Władze gminy Łuków postanowiły przygotować wakacyjną ofertę. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak powstaje właśnie film promocyjny, który ma pokazać miejsca, które warto zobaczyć.