Mateusz Biernacki

Mają po osiemnaście, dziewiętnaście lat, a od czterech realizują swoje marzenia związane z muzyką w zespole o dosyć intrygującej nazwie „Przerwa techniczna”. Grają muzykę z pogranicza popu i rocka, ale w ich repertuarze można znaleźć też mocniejsze klimaty. Jak podkreślają, bardzo zależy im na tym, żeby to, co tworzą było prosto z serca, nie chcą robić rzeczy komercyjnych, ale takie, które im się podobają i nie boją się ich pokazać ludziom.

Marzena Swieczak

W stolicy powiatu wiele inwestuje się w infrastrukturę drogową. Budowane są i modernizowane kolejne odcinki dróg i chodników, ale powstają też nowe place zabaw dla dzieci i miejsca wypoczynku dla dorosłych. W niedługim czasie rozpoczną się prace związane z rewitalizacją Parku Solidarności w centrum miasta. W planach jest też budowa... sztucznego lodowiska.

Zenon Stefanowski

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne zainstalowane zostaną na prawie sześciuset posesjach w gminie Kłoczew. Wartość projektu, to niemal osiem milionów zł, w tym połowa to wsparcie z Unii Europejskiej.

Stanislaw Kostyra

W gminie realizowanych jest wiele inwestycji kubaturowych i liniowych, ale od lat priorytetem władz samorządowych jest poprawa infrastruktury drogowej. W raporcie o stanie gminy za rok ubiegły, znaczną część poświęcono właśnie inwestycjom, których było wiele

Stanisław Baj

13 lipca minęła setna rocznica urodzin prof. Ludwika Maciąga - jednego z najlepszych współczesnych polskich malarzy pejzażystów i batalistów, ilustratora wielu książek, plakatów czy znaczków pocztowych Z tej okazji na ścianie Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim odsłonięto mural, którzy namalowali absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Sylwestra Pędziejewskiego. Otwarto także wystawę poświęconą artyście.

Waldemar Sabak

Kilku punktów procentowych zabrakło, by gmina Górzno otrzymała za frekwencję wyborczą samochód pożarniczy. Samochód ominął gminę i pojechał dalej, ale została satysfakcja z osiągnięcia najwyższej w powiecie garwolińskim frekwencji w wyborach prezydenckich. Zostały też zaplanowane na ten rok inwestycje, które mimo wakacji idą pełną parą.

Marzena Swieczak

Nawalne opady deszczu sprawiły sporo problemów mieszkańcom Garwolina, paraliżując ruch w wielu rejonach miasta. W celu zapobieżenie podobnym kłopotom w przyszłości, władze miasta podjęły szereg działań doraźnych i długofalowych, które będą miały wpływ na gospodarkę wodną. Między innymi rozważane jest opracowanie koncepcji odwodnienia całego miasta.

Mariusz Osiak

Władze gminy Łuków złożyły wniosek do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i otrzymały 2 mln zł dofinansowania do budowy oczyszczalni w Gołaszynie. Jak mówi nam wójt Mariusz Osiak, to pierwszy ważny krok do realizacji długoletniego planu skanalizowania terenów gminy. Aby sfinansować budowę sieci kanalizacyjnej władze gminy zamierzają strać się o pożyczkę w wysokości 12 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

urologia

Wszystko wskazuje na to, że tak. Zamysł kierownictwa szpitala zyskał aprobatę autorytetu polskiej urologii prof. dr hab. n. med. Piotra Radziszewskiego, a przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Henryk Kowalczyk zaangażował się w pozyskanie funduszy. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z posłem Henrykiem Kowalczykiem i zastępcą dyrektora garwolińskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Michałem Rękawkiem: