burmistrz Piotr Pludowski

Po blisko dwóch latach od momentu kiedy powstał bulwar nad Krzną, można już na niego wejść lub wjechać wprost z chodnika przy ulicy Warszawskiej. Uzgadnianie budowy połączenia bulwaru z chodnikiem trwało rok. Prace – trzy dni.

Magdalena Kisieinska

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie może być doskonałym przykładem dbałości o zabytki. Z każdym rokiem blasku nabiera dziewiętnastowieczny, były kościół z dzwonnicą, ołtarz i obrazy, a niedługo zabrzmią organy z 1880 r, które znajdują się w tym obiekcie. Troską samorządu objęte są też inne miejsca upamiętniające wydarzenia, zabytkowe pomniki nagrobne czy figury zlokalizowane na cmentarzu.

PLENEROWE CENTRUM REKREACJI

21 lipca na międzyrzeckich jeziorkach zostało otwarte plenerowe centrum rekreacji. Znajdują się tu: pumptruck, skatepark, plac streat workout (do ćwiczeń siłowych), kort do tenisa, boiska do koszykówki i siatkówki plażowej, siłownia zewnętrzna, trzy place zabaw oraz plac sensoryczny. Atrakcją jest podświetlana fontanna na akwenie. Teren jest monitorowany i dozorowany.

SLADAMI OSTOI

Od pięciu lat Koło Łuków ŚZŻAK, THP Orlik oraz gmina Łuków organizują Pieszy Rajd Śladami Kapitana Ostoi. W tym roku rajd również się odbył. Ale ze względu na stan epidemii wzięli w nim udział tylko członkowie i sympatycy Koła Łuków.

burmistrz Piotr Pludowski

Przy przejściu dla pieszych na ulicy Piłsudskiego w Łukowie, przy Urzędzie Miasta i Starostwie Powiatowym, ma pojawić się jeszcze w tym roku sygnalizacja świetlna. Dodatkowo mają być też oznakowane dwa sąsiednie przejścia przy budynku poczty i przy Przedszkolu Miejskim nr 2. Wszystkim ma się zająć ostatecznie lubelski oddział GDDKiA.

Dofinansowanie

12 gmin otrzymało dofinansowanie od samorządu Mazowsza na działania w kierunku poprawy jakości powietrza. Wsparcie w wysokości 100 tys. zł na zakup średniego samochodu pożarniczego dla OSP Kozice uzyskała gmina Trojanów, a miasto Garwolin 35 tys. zł na zakup dla OSP nożyc hydraulicznych. Ponadto trzy garwolińskie ogródki działkowe dostały dotację do budowy infrastruktury ogrodowej.

Zenon Stefanowski

Blisko 10 km dróg wyremontowanych będzie w tym roku przez samorząd gminy Kłoczew. Na poprawę infrastruktury drogowej wydatkowanych zostanie około 2,5 mln zł, w tym środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Gorzej jest ze stanem dróg powiatowych na terenie gminy, bo niektore z nich wymagają natychmiastowych działań.

Klaudia Borejko

Klaudia Borejko z Łukowa to młoda wokalistka od lat z powodzeniem występująca na rożnego rodzaju festiwalach i konkursach. Grała też już w Tatrze Roma w Alicji w Krainie Czarów. Można ją było również oglądać na deskach siedleckiego CKiS. 12 lipca Klaudia wydała swój pierwszy singiel. Jej piosenka nosi tytuł „Alarm”.