Stanislaw Kostyra

Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym, w minionym roku w gminie Trojanów wykonano wiele ważnych inwestycji, chociaż priorytetem władz samorządowych jest poprawa infrastruktury komunikacyjnej. Położono niemal 6 km nowej nawierzchni bitumicznej na drogach gminnych, realizowano rozbudowę sieci wodociągowej w 4 miejscowościach, a modernizacja oświetlenia to koszt niespełna 900 tys. zł.

Tomasz Kwiatkowski

Wszystkie zaplanowane do realizacji inwestycje zostały wykonane dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym, a środki na wydatki inwestycyjne budżetu gminy zwiększono w ciągu roku niemal dwukrotnie w stosunku do przyjętego planu dochodów i wydatków.

Jerzy Rebek

W tegorocznym budżecie miasta Radzyń Podlaski znalazł się plan zakupu nowych parkomatów. Urzędnicy biorą pod uwagę objęcie strefą centrum miasta, okolice ryneczku, a także ulicę Warszawską, przy której mieści się między innymi Urząd Miasta i stadion.

Marcin Kołodziejczyk

Gmina Garwolin zapisała w tegorocznym budżecie 12 mln zł na inwestycje, co stanowi około 17% ogółu wydatków budżetu. W ciągu roku liczby te wzrosną, bo inwestycji i środków z pewnością będzie więcej. Wszystkie z dużych zadań wykonywane będą ze wsparciem zewnętrznym, a prym wiodą drogi i dwie świetlice wiejskie.

MOST

Pierwszą w tym roku inwestycją oddaną oficjalnie do użytkowania w powiecie garwolińskim jest przebudowany most na drodze powiatowej w miejscowości Oziemkówka w gminie Miastków Kościelny wraz z dojazdami i skrzyżowaniem w Przykorach. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z niemal dwumilionowym dofinansowaniem z budżetu państwa, a samo zadanie mostowe wykonano w ciągu stu dni.

spotkanie

Ponad 200 osób wzięło udział w noworocznym spotkaniu samorządowców, polityków, przedsiębiorców i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, które 8 stycznia odbyło się w siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym. Wśród nich byli włodarze 12 samorządów powiatu garwolińskiego, spośród których dwa zostały wyróżnione a trzy znalazły się wśród finalistów plebiscytu TOP Regionu.

osp

Jednostka OSP w Kotuniu otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zastąpi on wysłużonego 38-letniego mercedesa, który funkcjonował w straży od 2008 roku. Nowy pojazd kosztował ponad 800 tysięcy złotych.

KONCERT

Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej. Koncert kolęd odbył się w niedzielę 5 stycznia.

labedzie2

Mieszkanka Radzynia Podlaskiego skarży się na nieodpowiednią opiekę miasta nad łabędziami zamieszkującymi stawy przy Pałacu Potockich. Zdrowie ptaków stanowiących ozdobę przypałacowego terenu i wizytówkę miasta, jej zdaniem jest w kiepskim stanie.