KARATE

Beata Skowron

Miasto Radzyń Podlaski przegrało sprawę i musi wypłacić 615 tysięcy złotych prywatnym przedszkolom. Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał wypłacenie zaległych dotacji

Maria Koc

O sytuacji na przełomie kadencji Parlamentu mówiła w rozmowie z Radiem Podlasie Maria Koc. Wicemarszałek Senatu RP kończącej się kadencji komentowała również kandydatury zgłoszone do uzupełnienia składu Trybunału Konstytucyjnego.

CHLEWNIE

Pod Międzyrzecem Podlaskim, przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 2 i 19, obok istniejącej biogazowni, powstaje chlewnia. Mieszkańcy północno - zachodniej części Międzyrzeca już teraz skarżą się na nieprzyjemne zapachy z biogazowni. Międzyrzeczanie obawiają się, że kiedy zakończy się budowa chlewni będzie jeszcze gorzej, zwrócili się więc o pomoc do radnych. Zebrali ponad 300 podpisów i stosowne pisma w tej sprawie przekazali do parlamentarzystów.

ZAMYSLENIA

Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich Świętych. 3 listopada )w Rzeczycy koło Międzyrzeca Podlaskiego odbyła się kolejna edycja „Zamyśleń Zaduszkowych” . Był to czas poświęcony na zadumę nad sensem życia i przemijaniem. Spotkanie zorganizował Klub Seniora w Rzeczycy.

MIEDZYRZEC

Radni Miasta Międzyrzec Podlaski ustalili wysokość stawek podatków i opłat lokalnych na 2020 rok. Większość stawek podatków pozostanie na tegorocznym poziomie. Podatek od nieruchomości wzrośnie o około 5 procent.

Beata Rulak-Fryc

Ponad tysiąc sto sztuk różnego rodzaju roślin posadzono w dwóch ogrodach dydaktycznych, które powstały w Maciejowicach. W każdym z nich zainstalowane są gry, tablice edukacyjne, jest też hotel dla owadów, ścieżka sensoryczna, ławki edukacyjne i wiele innych elementów. Wszystko to w pobliżu placu zabaw i siłowni pod chmurką.

BAL SWIETYCH

Od kilku lat w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach organizowany jest „Bal Świętych”. Ks Henryk Polak, proboszcz parafii pw Św. Boboli w Siemiatyczach podkreśla, że jest to wydarzenie bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, kiedy do naszej chrześcijańskiej tradycji wkradają się obce zwyczaje, które nie mogą być akceptowane przez osoby wierzące.

Miroslaw Walicki

Ponad milion złotych kosztować będą kasę powiatu garwolińskiego podwyżki dla nauczycieli. W górę pójdą takie składniki wynagrodzenia jak dodatek motywacyjny i funkcyjny. Zarząd powiatu zaproponował, związki nauczycielskie zaaprobowały a rada powiatu usankcjonowała uchwałą zmiany w regulaminie przyznawania niektórych składników wynagradzania w oświacie.