Marek Koslacz

Obchody 75. rocznicy Bitwy o Monte Cassino odbyły się w Łukowie w sobotę 18 maja.P an Marek Koślacz opowiadał o pobycie ojca w obozie w ZSRR, o zaciągnięciu się do wojska i o przejściu frontu zachodniego.

jubileusz

Parafia Świętej Rodziny i świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sobolewie obchodzi w tym roku stulecie istnienia. W niedzielę, 19 maja jubileuszowym uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk, który między innymi poświęcił nowe organy i tablicę pamiątkową. Relacja Waldemara Jaronia

MISJE

Parafia Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej jest kolejną na mapie diecezji siedleckiej, gdzie odbywały się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. W dniach 12 – 19 maja prowadzili je ks. Przemysław Radomyski oraz ks. Tomasz Małkiński, duszpasterze akademiccy. O przeżywaniu misji ewangelizacyjnych w rozmowie z Radiem Podlasie opowiada ks. Przemysław Radomyski.

Chor miasta

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 26 lutego. Chór rozpoczął swoją działalność w marcu. Działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu.

Konkurs

16 maja w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach w gminie Miastków Kościelny odbyła się trzecia edycja konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II, w którym udział wzięło 17 reprezentantów szkół podstawowych z powiatu garwolińskiego. Bezkonkurencyjnymi okazali się uczniowie szkoły w Brzegach.

plan

Sytuacja finansowa powiatu łosickiego poprawia się. Samorząd nie będzie zmuszony, tak jak zakładano kilka miesięcy temu, do wprowadzenia programu naprawczego. W dodatku 1,5mln złotych będzie przeznaczonych na inwestycje.

Uczniowie z Piszczaca odwiedzili Radio Podlasie

W czwartek, 16 maja redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Piszczacu. Udział w nagraniu, poznanie specyfiki pracy radiowców oraz pamiątkowe zdjęcia wypełniły czas spędzony w lokalnej rozgłośni.

Piotr Pludowski

Na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łukowie doszło do zmiany. Wieloletniego prezesa Krzysztofa Poredę zastąpił Aleksander Kompa. Burmistrz, jako właściciel spółki, stawia przed nim konkretne zadanie: przejście z „czarnego” na „zielone”. Mówi burmistrz Piotr Płudowski.

Iwona Kurowska

Nowy prezes ma pomysły, jak doprowadzić do zwiększenia opłacalności spółki i zmniejszenia kolosalnego zadłużenia- mówi wicestarosta powiatu. - Ma natychmiast podjąć działania i przede wszystkim skupi się na podniesieniu jakości obsługi pasażerów, którzy narzekają, że jest nieuprzejmie, nie jest czysto, że jest zimo- dodaje. O nowym szefie samorządowego przewoźnika, konkursie i działaniach jakie ma podjąć w pierwszych dniach po wyborze, z wicestarostą Iwoną Kurowską rozmawia Waldemar Jaroń.