Albina Lubian

Prawdopodobnie w tym roku nie rozpoczną się jeszcze roboty budowlane centrum przesiadkowego z parkingiem „Parkuj i Jedź”. Pierwszy przetarg na zadanie realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj został unieważniony, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała kosztorys inwestorski. Pojawiły się też inne, nieoczekiwane trudności, na rozwiązanie których potrzeba więcej czasu. Więcej o trwających przygotowaniach do dużej inwestycji z udziałem środków unijnych, z burmistrz Albiną Łubian rozmawia Waldemar Jaroń.

Jerzy Jaron

Gmina Miastków Kościelny każdego roku realizuje wiele inwestycji infrastrukturalnych. Obecnie ogłoszono przetarg na wykonanie termomodernizacji trzech obiektów użyteczności publicznej, podpisano umowę na modernizację drogi gminnej, trwa budowa przyłączy kanalizacyjnych i dobiega końca rozbudowa oczyszczalni ścieków. O inwestycjach realizowanych w gminie, z wójtem Jerzym Jaroniem rozmawia Waldemar Jaroń.

WARSZTATY

Koncertem Maryjnym - "Pełna Łaski" zakończyły się 26 maja w kościele Chrystusa Króla III Międzyrzeckie Warsztaty Uwielbienia.

Waldemar Kraska

Senator Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Kraska w rozmowie Radiem Podlasie podkreślił wagę zwycięstwa swojego ugrupowania we wczorajszych wyborach europejskich. Jak powiedział, jest to efekt ciężkiej pracy i zaufania, które zbudowały lata rządów PiS.

ks. Zdzislaw Matejuk

W dniach 19 – 26 maja Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne odbywały się w parafii Trójcy Świętej w Huszczy. W niedzielę do parafii przybyły święte znaki misyjne - obraz Matki Bożej Kodeńskiej oraz relikwie bł. Męczenników z Pratulina. Uroczystościom przewodniczył ks. bp Piotr Sawczuk.

Mariusz Osiak

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wzrastające stawki za odbiór odpadów od mieszkańców regionu. Jak podkreślił – trudno o proste i łatwe rozwiązania w tym zakresie.

ulica

Jeszcze w tym roku zostanie wykonany dywanik asfaltowy z chodnikami po obu stronach na ulicy Adamki. Miasto na realizację tego zadania z Rządowego Programu z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskało 1mln 153 tysiące złotych dotacji.

gmina Radzyn

W tym roku nie będzie obiecywanej budowy nowej szkoły w Branicy Radzyńskiej w gminie Radzyń Podlaski. Sytuacja spowodowała konflikt podczas ostatniej sesji rady gminy. Trzeba było aż dwóch posiedzeń, by przegłosować zmiany budżetowe, przesuwające budowę szkoły na kolejny rok, a umożliwiające jeszcze w tym powstanie nowej świetlicy wiejskiej.

audycja rolnicza

Rozszerzenie sprzedaży bezpośredniej i rolniczego handlu detalicznego, wsparcie dla kół gospodyń wiejskich czy program Czyste Powietrze to niektóre z rządowych rozwiązań zaprezentowanych podczas cyklu konferencji "Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich". Podczas siedmiu spotkań w pięciu województwach przedstawiciele kilkunastu resortów i Kancelarii Prezydenta informowali o państwowych programach, które mają pomóc w rozwoju obszarów wiejskich. Cykl konferencji podsumowano podczas wydarzania w Belwederze z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.