Albina Lubian

Rozbudowa świetlicy wiejskiej w celu powiększenia garażu OSP w Gocławiu i budowa Świetlicy Wiejskiej w Łucznicy - do dwie realizowane obecnie w gminie Pilawa duże inwestycje, których termin zakończenia przewidziany jest jeszcze w tym roku

Grzegorz Goral

Wójt gminy Kotuń w rozmowie z Radiem Podlasie wyraził rozczarowanie decyzją radnych, którzy odrzucili dofinansowanie do remontu budynków po samorządowych szkołach, w których obecnie mieści się między innymi niepubliczne przedszkole.

KONFERENCJA

W powiecie garwolińskim Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło jeden z najlepszych wyników w Polsce. To oznacza, że zaufanie do PiS ma cały czas tendencję rosnącą. - Nie popadamy w żaden triumfalizm, bo wiemy, że przed wyborami krajowymi czeka nas bardzo ciężka praca, gdyż stawką jest przyszłosć Polski- mówiła 30 maja podczas konferencji prasowej wicemarszałek Senatu RP Maria Koc.

Jerzy Rebek

Burmistrz Radzynia Podlaskiego w rozmowie z Radiem Podlasie komentował decyzję o rezygnacji z dziesięciomilionowej dotacji na rzecz ubiegania się o wyższą. Mówił również komu mieszkańcy okolicy „zawdzięczają” lokalizację Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Adamkach i dlaczego Rada Miasta wypowiedziała się w sprawie LGBT.

siostra Ruth Kawa

Siostra Ruth, przełożona Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek w Łukowie, zaprasza do udziału w XII Święcie Dziękczynienia, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Będzie to wyjątkowy dzień dla Sióstr Nazaretanek oraz dla osób, które są z nimi związane.

Wieslaw Gaska

Priorytetem inwestycyjnym samorządu gminy Borowie na ten rok jest budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej, co pochłonie kilka ładnych milionów złotych. Gmina nie zapomina też o mniejszych, ale też ważnych zadaniach inwestycyjnych, na dofinansowanie których złożyła wnioski.

Waldemar Sabak

Gmina złożyła wnioski i oczekuje na dofinansowanie środkami z zewnątrz zakupu nowego samochodu pożarniczo- ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie, która włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Złożono też wnioski o dofinansowanie innych zadań. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Górzno Waldemarem Sabakiem.

Robert Chojecki

Andrzej Sitnik