Spektakle

W Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się spektakle teatralne dla dzieci zatytułowane „Mikołaj w tarapatach”.

paczki

Najbardziej potrzebujące osoby starsze i samotne z gminy Leśna Podlaska otrzymują paczki żywnościowe na święta Bożego Narodzenia. Paczki przekazane zostaną za pośrednictwem pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – powiedział Paweł Kazimierski Wójt Gminy Leśna Podlaska.

SMIECI

Od nowego roku miasto Garwolin nie będzie odbierało odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, jak np. sklepy, biura, lokale gastronomiczne, obiekty kulturalno- oświatowe. Nowe regulacje zobowiązują właścicieli takich nieruchomości do samodzielnego podpisania umowy z firmą, która odbierze od nich śmieci.

szlachetna paczka

W miniony weekend (6-8 grudnia) odbył się finał Szlachetnej Paczki. W tym roku rejon Międzyrzec Podlaski przygotował paczki dla 30 najbardziej potrzebujących rodzin. Do akcji włączyło się 14 wolontariuszy.

Stanisław Kostyra

W przyszłorocznych planach inwestycyjnych samorządu gminy Trojanów jest budowa przedszkola ze żłobkiem przy szkole podstawowej w Trojanowie. Będzie to pierwsza tego typu publiczna placówka w gminie, która docelowo przyjmie sto dzieci. Wybudowane zostanie też boisko wielofunkcyjne przy szkole w Korytnicy, na które gmina pozyskała już dofinansowanie z ministerstwa sportu.

Iwona Kurowska

Kapela spod Egidy, legenda polskiej sceny kabaretowej Jan Pietrzak i inni artyści wystąpią 12 grudnia w garwolińskim Centrum Sportu i Kultury z koncertem patriotycznym "Zwycięska Polska". Wydarzenie wpisuje się w obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z Iwoną Kurowską - wicestarostą powiatu garwolińskiego.

Mikolajki

To właśnie dziś każde dziecko z niecierpliwością zagląda pod swoją poduszkę w poszukiwaniu wymarzonego prezentu. Na antenie Radia Podlasie sprawdzaliśmy jakie prezenty są w tym roku najbardziej na czasie.

Sedar

Zakończyła się akcja wyjaśniająca podejrzaną przesyłkę pocztową jaką dzisiaj, 5 grudnia otrzymał Zakład Sedar SA w Międzyrzecu Podlaskim. Był to list formatu A4 w której znajdował się biały proszek niewiadomego pochodzenia. Zakład został zamknięty, a na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia, policja strażacy PSP z Międzyrzeca, Białej Podlaskiej i Lublina oraz strażacy z jednostek ochotniczych straży pożarnych.

policja

Jednym marzy się prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem, inni boją się jej nadejścia, bo z rożnych względów nie są do zimy przygotowani. Jest to też szczególnie trudny czas dla osób samotnych, schorowanych, dla których niemal każde wyjście z domu może być niebezpieczne. O działaniach policji „Nie bądźmy obojętni” i o wynalazkach techniki, które zwiększają bezpieczeństwo osób samotnych, rozmawiają Agnieszka Bolewska-Iwaniuk i oficer prasowy siemiatyckiej policji sierż. Kamil Jaroć.