Maciej Nowak

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta Maciej Nowak w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wydarzenia ostatniego posiedzenia radnych. Mówił o stawkach za odbiór odpadów, budżecie miasta i głosach domagających się referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta.

Tomasz Kwiatkowski

Samorządowcy nie zwalniają tempa realizacji zaplanowanych inwestycji. Trwa budowa oczyszczalni ścieków- największej i najdroższej inwestycji ostatnich lat, a władze samorządowe myślą już o budowie nowego budynku urzędu gminy. I w niedługim czasie stanie się to faktem.

Sebastian Adamczyk

Mateusz Grabda

RAFAL SOBILO

WYCISKANIE SZTANGI

Czy sport może być antidotum na nudę lub niebezpieczne używki? Okazuje się, że tak. W Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II po raz siódmy odbyły się mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc.

Jerzy Jaron

W przyszłorocznym budżecie gminy zaplanowano m.in. dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej, zakończenie rozbudowy oczyszczalni ścieków oraz termomodernizację obiektu użyteczności publicznej. To duże wydatki jak na możliwości budżetu gminy, dlatego samorząd zamierza skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki w WFOŚiGW. Niewiele wzrosną też lokalne podatki. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.

Iwona Kurowska

30 grudnia garwolińska kolegiata rozbrzmiewać będzie kolędami w wykonaniu rodzinnego zespołu Pospieszalskich. To znana marka na polskiej scenie muzycznej. Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę złożoną z 15 wykonawców o tym samym nazwisku. Koncert wpisuje się w obchody Roku Unii Lubelskiej.

Marcin Zboina

Bezrobocie w powiecie garwolińskim generalnie spada, chociaż stopa bezrobocia jest wyższa od krajowej o 3 punkty procentowe. Pomimo tego jest problem ze znalezieniem kandydatów do pracy, głównie w przemyśle spożywczym, choć w innych branżach też nie jest z tym najlepiej. Chcąc pozyskać siłę roboczą, pracodawcy wspomagają się cudzoziemcami.