Kraska - Dabrowski

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...O poprawki przy przebudowie rowu i pobocza obiecują zadbać również parlamentarzyści – mieszkaniec gminy Kosów Lacki, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Jan Slomiak

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Do przebudowy drogi dołożył zarówno powiat sokołowski jak i gmina Kosów Lacki, dlatego jak mówi burmistrz Jan Słomiak, inwestycja była kontrolowana na wielu etapach budowy. Wygląda jednak na to, że gdzieś popełniono błąd.

Anna Kopania

Wiecznie zalewana i nieprzejezdna droga w Łomnej została przebudowana i w tym tygodniu oddana do użytku mieszkańców. Ci jednak nie są zadowoleni z efektów prac i już dziś apelują o poprawki. Szczególnie jeśli chodzi o rów przy drodze. Na pierwszy rzut oka widać, że przy jego remoncie coś poszło nie tak...Mówi mieszkanka wsi, radna Miasta i Gminy Kosów Lacki, Anna Kopania.

Marzena Swieczak

W najbliższą sobotę, 5 października o godziny 10:00 w Garwolinie odbędzie się pierwszy „Konwent Kobiet. Samorealizacja, zdrowie, profilaktyka uzależnień. Kobieta Spełniona”. Wydarzenie wyjątkowe, które zwraca uwagę na problemy współczesnych kobiet.

Siemiatycze

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał dziś, 2 października w Siemiatyczach decyzję o przygotowaniu dokumentacji technicznej na budowę ścieżki rowerowej. Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze wzdłuż drogi krajowej nr 19 z drogą wojewódzką w kierunku Ciechanowca.

Jaroslaw Wygladala

Organizatorzy protestów przeciwko budowie na obrzeżach Garwolina zakładu regranulacji tworzyw sztucznych staną przed sądem. Za naruszenie dobrego imienia i renomy firmy, właściciel „Ekolidera” pozwał ich przed oblicze sądu, żądając przeprosin i wpłaty środków na cele charytatywne.

WSPOMNIENIE

W Solinkach, w gminie Konstantynów 27 września uczczono pamięć 30 mieszkańców miejscowości, którzy zostali schwytani i zamordowani przez hitlerowców w 1943 roku. Była to zemsta ze strony okupantów za zatrzymanie niemieckiego pociągu z amunicją. Całe zdarzenie przypomina pan Adam Celińsk, który miał zaledwie 16 lat gdy doszło do tej tragedii. Ze świadkiem tragicznych wydarzeń rozmawiał |Kamil Skorupski:

uroczystosc

W 80. rocznicę bitwy pod Jaźwinami w gminie Borowie, odbyły się uroczystości upamiętniające jeden z epizodów polskiego września 1939 roku. W nierównej walce z najeźdźcą poległo tam 24 żołnierzy wojska polskiego, o których lokalna społeczność i władze samorządowe każdego roku pamiętają. Tegoroczne obchody rocznicy bitwy miały wyjątkowy wymiar. Relacja Waldemara Jaronia:

Homilia Slawatycze

W dniach 22 – 29 września parafia Matki Bożej Różańcowej w Sławatyczach przeżywała Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne.