Bp Kazimierz Gurda

Przez wiele miesięcy, od czerwca ubiegłego roku – po mianowaniu Księdza Biskupa Piotra Sawczuka Biskupem diecezjalnym w Drohiczynie – Kościół Siedlecki modlił się o nowego biskupa pomocniczego. Nasze modlitwy zostały wysłuchane” - powiedział Radiu Podlasie Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda

Ks kan Grzegorz Suchodolski

Ks. kan. Grzegorz Suchodolski, dotychczasowy proboszcz parafii katedralnej w Siedlcach, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej.

Piotr Pludowski

Od dziś wychodząc z domu musimy mieć zakryte usta i nos. Może nam do tego służyć maseczka, ale również szalik czy też apaszka. Część osób już maseczek używa. Ci którzy ich nie mieli, musieli je kupić.

Marzena Swieczak

Miasto wyposażyło seniorów w pakiety zawierające środki ochrony dróg oddechowych i skóry oraz ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi zaleceń, by zabezpieczyć się przed koronawirusem. W najbliższych dniach pierwsza grupa seniorów otrzyma specjalne opaski monitorujące ich stan zdrowia.

Jerzy Jaron

Garwolińskie przedsiębiorstwo budowlane dokończy rozbudowę oczyszczalni ścieków w Miastkowie Kościelnym, którą rozpoczęła i nie dokończyła nieuczciwa firma ze Szczecina. Drugą z większych inwestycji realizowanych w gminie jest termomodernizacja i rozbudowa siedziby władz gminy. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.

Dariusz Szustek

Tuż przed świętami, 10 kwietnia zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rządowego programu budowy 100 obwodnic w kraju. Jest w tym programie również plan budowy obwodnicy Łukowa. Samorządowcy są zgodni, że ta obwodnica powinna przebiegać tak, jak przewidują to plany zagospodarowania przestrzennego.

Marzena Swieczak

Sto laptopów zakupiło miasto Garwolin do zdalnego nauczania dla uczniów, którzy nie mogli dotychczas skorzystać z tej formy nauki. Na ten cel niemal osiemdziesiąt tysięcy złotych pozyskano w ramach rządowego wsparcia zdalnego nauczania, a dwadzieścia miasto dołożyło z własnego budżetu. Przed świętami sprzęt komputerowy trafił do szkół.

zyczenia dyrektor

Życzenia Wielkanocne składa ks. Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie

BLOGOSLAWIENSTWO 2

OBRZĘD BŁOGOSŁAWIEŃSTWA STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO