Klub Olimpia

W lipcu 2018 roku w Jabłoniu powstał Klub Sportowy Olimpia. Klub prowadzi sekcje piłki nożnej. To amatorska drużyna grająca w klasie B i dwie grupy młodzieżowe. W pierwszym sezonie seniorzy zajęli trzecie miejsce w grupie.

Ryszard Grafik

Na łukowskim cmentarzu rozpoczął się remont ponad 20 grobów, w których spoczywają żołnierze Wojska Polskiego polegli we wrześniu 1939 roku. Prace prowadzi i finansuje centrala Biura Upamiętnienia Walk i Męczeństwa IPN. Jest to inicjatywa Koła Łuków ŚZŻAK. Jak mówi nam Ryszard Grafik, prezes łukowskiego Koła ŚZZAK, remont grobów żołnierzy poległych 81 lat temu, to oddanie im czci i pokazanie, że pamięć o nich zawsze będzie trwała.

Mariusz Osiak

Władze gminy Łuków otrzymają dofinansowanie na wymianę oświetlenia. Wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego uzyskał akceptację po tym, jak zwiększono alokację środków na tego typu zadania. Umowa o otrzymaniu dofinansowania ma zostać podpisana w najbliższy piątek, 21 sierpnia.

Wieslaw Gaska

Gmina obfituje w pomniki przyrody ożywionej, które objęte są ochroną konserwatora. Na jej terenie znajduje się ich 29 i z reguły są to pojedyncze drzewa, z których najstarsze ma ponad 300 lat, a pozostałe są wiekowe. Większość pomników zlokalizowana jest na terenie zespołu dworsko- parkowego, w skład którego wchodzi budynek urzędu gminy.

Szczepan Niebrzegowski

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim powstaje kolejna nowoczesna pracownia fryzjerstwa. Dzięki inwestycji uczniowie szkolący się w zawodzie fryzjera szybciej skończą lekcje- nie będzie kolejek do pracowni.

ULAN

Gmina Ulan- Majorat chce pozyskać środki w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego trafiły projekty na dwa odcinki: w Kolonii Domaszewskiej i w Sętkach.

Artur Jaszczuk

Mieszkańcy powiatu parczewskiego mogą już poruszać się po kilku odnowionych drogach, które właśnie oddano do użytku. Gotowe są odcinki w Nowym Orzechowie, Lejnie i Łomnicy, Zakończył się także remont i docieplenie Domu Pomocy Społecznej w Kalince. Jak powiedział Radiu Podlasie wicestarosta parczewski Artur Jaszczuk, na dniach ma ruszyć remont drogi Makoszka Plebania- Wola. Odcinek mierzy 800 metrów. Prace będą wykonywane przy współpracy finansowej z gminą Dębowa Kłoda. Koszt tej inwestycji to prawie 300 tysięcy złotych.

mural

Na terenie letniej pływalni w Łukowie powstał właśnie historyczny mural. To pierwsze z działań jakie podjęły wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie „Alternatywa dla Łukowa” oraz Hufiec ZHP Łuków w ramach realizacji projektu „Patriotyzm na co dzień - Łuków 2020”. Mural zaprojektował i wykonał łukowski artysta Adam Kopeć. Widnieją na nim sylwetki króla Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły, Henryka Sienkiewicza oraz herbowy niedźwiedź, zabytkowy budynek dworca PKP oraz zalew Zimna Woda.

Gnojno

W piątek, 21 sierpnia w parafii Św. Antoniego Padewskiego w Gnojnie rozpocznie się nabożeństwo 40-godzinne, które poprowadzi ks. dr Mariusz Szymanik - wikariusz parafii Sarnaki. W piątek Msze święte o 9.00 i 16.00 w sobotę o 9.00 i 18.00. Nabożeństwo zakończy się suma odpustową ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w niedzielę, 23 sierpnia o godz. 12.00.