strazacy

Jedna z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Ulan przy wsparciu samorządu doposażyła się w nowe sprzęty, które ułatwią pracę przy gaszeniu pożarów i konserwację wozów strażackich. OSP w Sobolach zakupiła m.in. kamerę termowizyjną. Jak mówi prezes jednostki Jan Salamończyk, kamera ułatwi lokalizowanie źródła pożaru w zadymionych miejscach. Jej koszt został pokryty dzięki dofinansowaniu z Komendy Głównej Straży Pożarnej i wsparciu Urzędu Gminy Ulan- Majorat.

Zenon Stefanowski

W gminie zmieniona została metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalono stawkę tej opłaty. Obecnie za odpady segregowane mieszkaniec płaci siedemnaście złotych miesięcznie, ale kompostujący bioodpady mają pięciozłotowy upust.

Turniej

W niedzielę 23 sierpnia w Międzyrzecu odbył się Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej. Wzięło w nim udział 15 drużyn z całej Polski. Turniej wygrała drużyna Piotr Groszek z Rzeszowa i Kamil Warzocha z Głogowa Małopolskiego. Drugie miejsce zajęła para Bartek Malec i Tobiasz Kaniewski Trzecią nagrodę otrzymała drużyna – Michał Piłat z Lublina i Adam Olejniczek z Nowej Woli.

Stanislaw Kostyra

Trojanów jest jedną z ponad stu gmin na Mazowszu, gdzie mieszkańcy nie mają dostępu do gazu ziemnego. Mając na uwadze poprawę życia mieszkańców oraz troskę o czyste powietrze, na jesieni 2018 roku władze samorządowe rozpoczęły procedurę budowy sieci gazowej na terenie gminy.

Piotr Szczepanik

Nie żyje Piotr Szczepanik. Polski piosenkarz, aktor i gitarzysta autor piosenek zmarł w wieku 78 lat. W listopadzie 2012 roku Piotr Szczepanik był gościem spotkania z cyklu "Gwiazdy polskiej estrady" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z siedzibą w Chodowie. Spotkanie z legendą polskiej piosenki uwiecznił na fotografiach Jarosław Kurzawa. Piotr Szczepanik udzielił wtedy wywiadu Radiu Podlasie.

KAPELA RETRO

23 sierpnia w Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert Kapeli Retro zatytułowany „Jak za dawnych lat”. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem. Kapela zaśpiewała m.in. dawne przeboje z zabaw podmiejskich i wiejskich. Na koncercie Kapeli Retro był Sławek Karczewski

BIEG

Prawie 80 osób wzięło udział w biegu i marszu Nordic Walking , który odbył się w minioną sobotę, 22 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach.

Marcin Kolodziejczyk

Dobiega końca budowa ul. Górnej na odcinku Sulbiny- Sławiny, trwają prace modernizacyjne skrzyżowania przy szpitalu i przedszkolu, podobnie jak ul. Młyńskiej w Rębkowie i drogi od Lucina do ul. Narutowicza. Mieszkańcy Sławin będą mieli niebawem poprawioną drogę dojazdową do miejscowości, a w Sulbinach, Rudzie Talubskiej i Górkach rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji.

Klub Olimpia

W lipcu 2018 roku w Jabłoniu powstał Klub Sportowy Olimpia. Klub prowadzi sekcje piłki nożnej. To amatorska drużyna grająca w klasie B i dwie grupy młodzieżowe. W pierwszym sezonie seniorzy zajęli trzecie miejsce w grupie.