Miroslawa Miszkurka

Dobiega końca budowa budynku komunalnego w Żelechowie, a rozpoczęły prace przy przebudowie i rozbudowie świetlicy wiejskiej w Starym Kębłowie. Niebawem ekipy budowlane przystąpią do termomodernizacji obiektu Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury i budowy poczekalni przy nowej zatoce autobusowej w centrum miasta. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z burmistrz Mirosławą Miszkurką.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

W poniedziałek 18 czerwca Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformowało biuro prasowe resortu, dodając, iż decyzję podjął "z powodów osobistych".

absolutorium

Na sesji w dniu 25 czerwca Rada Powiatu Garwolińskiego jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok i skwitowała działania Zarządu Powiatu. Za udzieleniem absolutorium było 13 radnych koalicji, a przeciwnych pięciu radnych opozycji.

MAREK WIACKIEWICZ

Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie nie zajmuje się tylko utrzymaniem porządku na gminnych drogach. Zajmuje się także budową dróg, chodników, ścieżek rowerowych, a ostatnio zlecono mu również m.in. budowę boiska, sieci kanalizacyjnej i bulwaru nad Krzną.

Bozena Kwiatkowska

W gminie Parysów realizowanych jest wiele inwestycji, jedne dobiegają końca, inne są rozpoczynane. Większość z nich wykonywana jest z dofinansowaniem środkami zewnętrznymi i są to zarówno zadania liniowe jak i obiektowe. Jest nadzieja na reaktywację ośrodka kultury.

Homilia 25.06. 2018 - Swirski

Z inicjatywy postulatora procesu beatyfikacyjnego, każdego 25 dnia miesiąca w siedleckiej katedrze będzie sprawowana Msza Święta w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ignacego Świrskiego. Dziś, 25 czerwca homilię wygłosił Promotor Sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym ks. dr Jarosław Ruciński.

100 lat OSP

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szaniawach - Matysach ma 100 lat. Jubileuszowe uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy odbyły się w niedzielę, 24 czerwca. Rozpoczęły się od Mszy św. polowej. Eucharystii przewodniczył diecezjalny kapelan strażaków ks. kanonik Andrzej Biernat.

Grzegorz Skwierczynski

Specjalista ds. wizerunku politycznego Grzegorz Skwierczyński komentował pierwsze oznaki zbliżającej się kampanii wyborczej w Siedlcach. Gość audycji O Tym Się Mówi przekonywał, że będziemy mieli do czynienia z ciekawymi starciami wyborczymi.

Rzeczyca - relacja

Degustacja potraw tradycyjnych i regionalnych , występy zespołów ludowych, prezentacja kompozycji kwiatowo-ziołowych połączona z konkursem, konkurs na najpiękniejsze stoisko promujące wieś oraz występ Witka Muzyka ulicy, to główne atrakcje imprezy, która odbyła się w niedzielę 24 czerwca w Rzeczycy.