Michal Litwiniuk

W dniach 7 – 9 czerwca w Parku Radziwiłłów w Białej Podlaskiej można obejrzeć instalacje przygotowane przez artystów z całego kraju. Już po raz dziesiąty w mieście zainaugurowano Park Sztuki.

audycja rolnicza

W wielu gminach pracują komisje szacujące straty rolników spowodowane przez przymrozki i suszę. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział Radiu Podlasie, że poszkodowani rolnicy mogą liczyć na państwowe wsparcie. Podstawą jest protokół z szacowania strat. Minister Jan Krzysztof Ardanowski powiedział, że komisje szacujące straty są powoływane przez wojewodów. To oni potem weryfikują protokoły. Pomoc wypłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Lukasz Bogusz

300 mieszkańców gminy Żelechów ma możliwość podniesienia kompetencji cyfrowych, by w większym stopniu mogli oni korzystać z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Darmowe szkolenia obejmują szeroki zakres tematyczny.

TABLICA

9 czerwca, w Zielone Świątki, na elewacji garwolińskiej kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca ruch ludowy, żołnierzy „Czynu Chłopskiego 1920 roku” oraz Batalionów Chłopskich- zmarłych, poległych i represjonowanych w walce o niepodległość ojczyzny.

Dariusz Stefaniuk

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim skrytykował politykę inwestycyjną swojego następcy na stanowisku Prezydenta Białej Podlaskiej. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił między innymi swoje poparcie dla inicjatywy #OddajcieStadionDlaPodlasia

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Łosic Mariusz Kucewicz w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił potrzebę przygotowania alternatywnego przejazdu przez miasto na czas remontu głównego szlaku. Gość Marcina Jabłkowskiego skomentował również udział swojego samorządu w pilotażowym programie połączeń komunikacyjnych, który chce realizować powiat łosicki.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie skomentowała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mówiła również o czekających nas wyborach do krajowego parlamentu.

Tablica

Z udziałem wicepremiera Jacka Sasina, na elewacji miętneńskiego dworku odsłonięta została tablica upamiętniająca pobyt tam prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który dziesięć lat temu odwiedził powiat garwoliński. To drugi, po Stanisławie Wojciechowskim prezydent Rzeczpospolitej, który przebywał w tej małej miejscowości pod Garwolinem. Relacja Waldemara Jaronia:

Zarzecze

Kolejne elementy małej architektury montowane na terenach rekreacyjnych nad rzeką Wilgą w Garwolinie sprawiają, że przestrzeń ta coraz bardziej przyciąga mieszkańców. Niestety, nie można tego powiedzieć o wybudowanej wcześniej przystani kajakowej, która nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem potencjalnych jej użytkowników.