Arkadiusz Filipek

Dobiegł końca remont zabytkowego dworku w Bełczącu w gminie Czemierniki. Jak informuje wójt Arkadiusz Filipek, pozostały już tylko drobne prace. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest uroczyste otwarcie.

Marek Zawada

Dyrektor radzyńskiego szpitala ponownie nagrodzony za zarządzanie placówką. Marek Zawada po raz trzeci wypracował wysokie miejsce w rankingu jednego z ogólnopolskich dzienników. Placówka znalazła się na szóstym miejscu wśród szpitali o kontraktach od 29 do 69 mln zł.

wystawa

W setną rocznicę urodzin Henryka Burzca, Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu zaprasza do zapoznania się z twórczością tego artysty w nowej odsłonie. Ponad 40 rzeźb znajduje się w holu MOK.

Agata Koszutska - Korda

Pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Garwolinie, podobnie jak ich koledzy w całym kraju protestują. Od jakiegoś czasu domagają się podwyżki płac, ale rząd nie spełnia ich postulatów. Jeżeli dalej nie będzie reakcji władz, zapowiadają zaostrzenie protestu do urlopów na życzenie, zwolnień lekarskich czy nawet blokady dróg.

Zenon Stefanowski

W tym roku samorząd gminy Kłoczew realizuje trzy duże inwestycje, które od dawna oczekiwane były przez mieszkańców. Dobiega końca budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przepompowniami w trzech miejscowościach oraz przebudowa stacji uzdatniania wody i modernizacja sieci wodociągowej w Kłoczewie.

Maly Katyn

Na Uroczysku Baran, zwanym „Małym Katyniem”, pod Kąkolewnicą odbyły się 9 czerwca uroczystości religijno – patriotyczne.

Krzysztof Chaberski

Przewodniczący siedleckich struktur Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Radiem Podlasie skomentował wyborczą porażkę Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu, odniósł się również do braku współpracy pomiędzy siedlecką Radą Miasta i Prezydentem Andrzejem Sitnikiem.

Andrzej Czapski

Miasto Biała Podlaska włączyło się obchody upamiętniające 30 rocznicę częściowo wolnych wyborów. Jednym z rocznicowych wydarzeń był Koncert Wolności, który odbył się 7 czerwca. A tak podsumowuje tamte wydarzenia Andrzej Czapski, były prezydent miasta

Tablica

Na elewacji kolegiaty Przemienienia Pańskiego odsłonięta została i poświęcona tablica upamiętniająca żołnierzy Czynu Chłopskiego 1920 roku oraz Batalionów Chłopskich, którzy zmarli, polegli i byli represjonowani w walce o niepodległość ojczyzny. Relację z uroczystości przygotował Waldemar Jaroń