ZAKUPY

Na parkingach przy marketach zaczyna brakować wolnych miejsc. Do kas ustawiają się długie kolejki. Trwają przedświąteczne zakupy. A ile wydajemy w sklepach? Pytani o to nasi słuchacze odpowiadają, że przeważnie nie liczą wydatków. Ale kierują się zdrowym rozsądkiem.

prezent

Niektórzy marzą o nowym rowerze, inni o psie, a jeszcze inni po prostu o zdrowiu i obecności bliskich. Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko marzeń, ale i ich realizacji.

Maciej Nowak

Wiceprzewodniczący siedleckiej Rady Miasta Maciej Nowak w rozmowie z Radiem Podlasie komentował wydarzenia ostatniego posiedzenia radnych. Mówił o stawkach za odbiór odpadów, budżecie miasta i głosach domagających się referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta.

Tomasz Kwiatkowski

Samorządowcy nie zwalniają tempa realizacji zaplanowanych inwestycji. Trwa budowa oczyszczalni ścieków- największej i najdroższej inwestycji ostatnich lat, a władze samorządowe myślą już o budowie nowego budynku urzędu gminy. I w niedługim czasie stanie się to faktem.

Sebastian Adamczyk

Mateusz Grabda

RAFAL SOBILO

WYCISKANIE SZTANGI

Czy sport może być antidotum na nudę lub niebezpieczne używki? Okazuje się, że tak. W Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II po raz siódmy odbyły się mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc.

Jerzy Jaron

W przyszłorocznym budżecie gminy zaplanowano m.in. dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej, zakończenie rozbudowy oczyszczalni ścieków oraz termomodernizację obiektu użyteczności publicznej. To duże wydatki jak na możliwości budżetu gminy, dlatego samorząd zamierza skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki w WFOŚiGW. Niewiele wzrosną też lokalne podatki. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Jerzym Jaroniem.