Powiat garwoliński: Miejsc do kąpieli jak na lekarstwo

W stutysięcznym powiecie garwolińskim nie ma kąpieliska odpowiadającego wymaganiom prawa wodnego. Są natomiast zgłoszone tylko 2 miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, i to zlokalizowane w zamkniętych ośrodkach. W samym Garwolinie tereny rekreacyjne „Zarzecze” uznane za „dzikie kąpielisko”, podobnie jak bieg rzeki Wisły w Maciejowicach i Wildze.

Radoslaw Salata

Gmina Borki jednak dołoży do remontu jednej ze strategicznych dróg powiatowych. W ubiegłym miesiącu radni wycofali się z współfinansowania inwestycji razem z powiatem. Teraz zmienili zdanie. -Nie jesteśmy czarnymi owcami- mówili radni.

Artur Jaszczuk

Wciąż nie wiadomo, kto przejmie prowadzenie kąpieliska w Białce Parczewskiej. Gmina Dębowa Kłoda, do tej pory zarządzająca akwenem, wypowiedziała starostwu powiatowemu umowę dotyczącą użyczenia Jeziora Białka. Teraz nie wiadomo, kto zajmie się kąpieliskiem i zapewni ratowników.

ks. Kazimierz Niemirka

W imieniu kolegów seminaryjnych z rocznika święceń, ks. Krzysztofa pożegnał ks. prałat Kazimierz Niemirka, który podkreślał, że kapłan żyje dla kościoła.

Stanislaw Jagiello

Śp. księdza kanonika Krzysztofa wspominają: Stanisław Jagiełło - w imieniu parafian podziękował ks. dziekanowi Krzysztofowi Czyrka za ostatnie 10 lat życia, które splótł z rycką ziemią.

Hanna Witek

Śp. księdza kanonika Krzysztofa wspominają: Hanna Witek - prezes Towarzystwa Przyjaciół Ryk wspominała wspólne z księdzem proboszczem organizowanie rocznic i wydarzeń patriotycznych

Wiesława Czyrka

Wzruszające pożegnanie ks. Krzysztofa przez bratową Wiesławę Czyrka

Jaroslaw Zaczek

Śp. księdza kanonika Krzysztofa wspominają: Jarosław Żaczek- burmistrz Ryk wspomniał o zasługach ks. proboszcza dla rozwoju miasta i parafii

ks. Andrzej Biernat

Śp. księdza kanonika Krzysztofa wspominają: ks. kan. Andrzej Biernat- diecezjalny kapelan strażaków mówił o śp. ks. Krzysztofie jako kapelanie powiatowym strażaków, który wspierał duchowo ochotnicze i zawodowe pożarnictwo