KORONAWIRUS

W Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego związanego z pojawieniem się koronawirusa (2019 – nCoV) na terytorium Polski.

PKS

Mam nadzieję, że to jest początek głębokich zmian, które nastąpią w garwolińskim PKS-ie- mówił podczas otwarcia zmodernizowanej stacji paliw prezes spółki Jacek Semczuk. Starosta Mirosław Walicki dodał, że powiat jako organ właścicielski chce PKS-y ratować i wyprowadzić na prostą. - Symbolicznie dajemy dzisiaj nowy impuls do dalszego rozwoju PKS- podkreślał. Więcej w relacji Waldemara Jaronia.

misje

W diecezji siedleckiej trwają Parafialne Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. W niedzielę, 8 marca rozpoczną się w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębowej Kłodzie. Będzie im przewodniczył ojciec Marcin Szwarc z Kodnia. Do codziennej modlitwy zaprasza proboszcz parafii w Dębowej Kłodzie, ks. kan. mgr Tomasz Kostecki senior

Pawel Kazimierski

W sobotę 7 marca w Leśnej Podlaskiej dojdzie do pozorowanego zdarzenia autobusu z ciągnikiem przewożącym amoniak. Teren zostanie skażony. Na miejsce zdarzenia przybędą służby ratownicze : pogotowie, policja, strażacy a także żołnierze WOT. Do zdarzenia dojdzie na ul. Moszyńskiego.

Albina Lubian

Samorząd miasta i gminy planuje utworzyć żłobek, którego siedziba znajdowała się będzie w budynku po byłej bibliotece, w sąsiedztwie przedszkola. Po wykonaniu prac adaptacyjno- budowlanych, powstanie tam siedem nowych sal, w których będzie 150 dodatkowych miejsc dla przedszkolaków lub dzieci ze żłobka.

Mariusz Osiak

W Urzędzie Gminy Łuków rozpoczęły się przygotowania do ogłaszania przetargów na wyłonienie wykonawców, którzy zajmą się realizacją zaplanowanych w tegorocznym budżecie drogowych inwestycji. Na wszystkie drogowe zadania przeznaczono w sumie blisko 4 mln zł.

senior plus

Seniorzy z Klubu „Senior+” z siedzibą w Czerwonce w lutym spotykali się we wtorki i czwartki w godz. 11.00 – 15.00. 27 lutego seniorki udzieliły wywiadu do Radia Podlasie, podczas którego mówiły o Klubie „Senior+”, o swoich oczekiwaniach, ale też i o tym, co robiły, co im się podobało, czego się nauczyły. Wywiad można było odsłuchać na antenie radia w dniu 28 lutego.

Turniej

Blisko 60 zawodników - uczniów ze szkół z gminy Olszanka uczestniczyło w XXIII Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy. Rozgrywki odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Olszance.

Mateusz Kraska

Mateusz Kraska, lekarz z przychodni Centrum Medyczno – Diagnostycznego w Siedlcach w rozmowie z Radiem Podlasie uspokajał zaniepokojonych potencjalną epidemią koronawirusa z Chin. Jak powiedział, odpowiednia profilaktyka i działania na szczeblu krajowym są wystarczającym remedium na chorobę.