Tomasz Sych

Dzieci i młodzież zostały w domach. Wśród nich są też zuchy i harcerze. Jak dziś, w czasie kwarantanny wygląda ich harcerskie życie? Jak się okazuje, przeniosło się ono do sieci, a zuchy i harcerze zachęcają do udziału w akcji „Bakcyl dobra”.

LEKCJE

Zamknięcie placówek edukacyjnych, ma być przerwą od szkoły, ale nie od nauki, dlatego szkoły w Siemiatyczach uczą korzystając z połączeń internetowych. - Nauczyciele zostali przeszkoleni, a pierwsze lekcje już się odbyły - powiedziała naszemu radiu Joanna Gołubkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 im Jana Pawła II w Siemiatyczach.

Wieslaw Mazurek

Wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek chce stworzyć na terenie swojego samorządu Muzeum Rolnictwa. Instytucja ma upamiętniać historię gminy i ciężką pracę całych pokoleń mieszkańców. Będzie się mieścić w Bedlnie koło Żabikowa.

kurniki

W Chotyczach-Kolonii koło Łosic nie powstaną kurniki. Samorządowe Kolegium Odwoławcze utrzymało w mocy decyzję wydaną w tej sprawie przez burmistrza Miasta i Gminy Łosice.

Jan Maszkiewicz

Nie ma dowodów na to, żeby zwierzęta domowe jak psy i koty mogły zakażać się koronawirusem i zakażac nim ludzi- uważa lekarz weterynarii Jan Maszkiewicz z Garwolina. Nie ma niebezpieczeństwa, że w którąkolwiek stronę ta choroba się przeniesie. Są jednak pewne „ale”.

Dariusz Szustek

Starosta łukowski Dariusz Szustek był dziś gościem programu „O tym się mówi”. W rozmowie z Marcinem Jabłkowskim starosta mówił m.in. o tym, że w sprawie tego, jak ma przebiegać łukowska obwodnica nie podjęto jeszcze żadnych decyzji. Odniósł się również do obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem epidemiologicznym.

Jacek Lapinski

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie wzięli udział w spotkaniu, którego temat przewodni brzmiał: „Pasja zamiast nałogów - chyba, że nałóg namiętnego czytania...”. Spotkanie poprowadził Jacek Łapiński, autor książki „Dlaczego warto czytać”.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno, jako jednej z niewielu w powiecie garwolińskim nie jest wyodrębniany fundusz sołecki. Nie oznacza to, że nie ponoszone są wydatki na rzecz poszczególnych wsi. W tym roku po raz kolejny gmina złożyła wnioski na dofinansowanie pięciu sołectw w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Okazją do spotkania władz gminy z liderami lokalnych społeczności był Dzień Sołtysa.

Miroslaw Walicki

- W mojej ocenie, na teraz powiat garwoliński jest przygotowany na tyle, na ile sytuacja pozwala, natomiast nie wiemy co będzie, widzimy jak dynamicznie ta sytuacja się zmienia- mówi starosta Mirosław Walicki. W powiecie nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa, ale podobnie jak w innych samorządach podejmowane są szczególne środki ostrożności.