Jerzy Rebek

Miasto Radzyń sięgnie do rezerwy finansowej, by zaopatrzyć szpital i pogotowie w specjalne, antywirusowe kombinezony ochronne. Na ten cel przeznaczono 60 tysięcy złotych.

Miroslaw Walicki

Starostwo Powiatowe i instytucje mające swoje siedziby w budynku starostwa, ograniczyły do niezbędnego minimum obsługę interesantów. Trzecia część zatrudnionych pracowników wykonuje swoje obowiązki w miejscu zatrudnienia, pozostali zdalnie. W szpitalu powiatowym na bieżąco uzupełniane są braki urządzeń i środków ochrony osobistej, sytuacja epidemiologiczna w powiecie jest lepsza niż gdzie indziej.

ks Jakub Kozak

Za nami druga niedziela, podczas której w naszych kościołach podczas jednej Mszy Świętej nie mogło być więcej niż 50 osób. I tak było w łukowskich świątyniach. Wierni mogli natomiast oglądać transmisje z łukowskich kościołów. I jak mówi nam ksiądz Jakub Kozak z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, choć zmieniła się forma, to jeszcze bardziej niż zwykle czuć atmosferę wspólnoty i modlitwy.

Albina Lubian

Niemal 6 mln zł kosztował będzie pierwszy etap rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej w Gocławiu w gminie Pilawa. W jego ramach rozbudowany zostanie budynek szkoły o przeszło 600 metrów kwadrat., a powierzchnia użytkowa zwiększy się o ponad tysiąc metrów kwadratowych. To kolejna, duża inwestycja realizowana w gminie w ciągu ostatnich kilku lat.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno, jak wielu samorządach powiatu garwolińskiego, zakończyły się zebrania sprawozdawcze jednostek OSP, które stanowią istotny element systemu bezpieczeństwa w gminie. Miniony rok był dobrym dla strażaków- ochotników z gminy nie tylko pod względem pozyskanych dużych środków finansowych.

Mariusz Osiak

Od kilku dni wszyscy uczymy się nowych zasad jakie obowiązują w stanie zagrożenia epidemicznego. A jak w takich warunkach funkcjonuje samorząd gminy Łuków? Pytany o to wójt Mariusz Osiak, odpowiada, że wszystko jest pod kontrolą. Wprowadzono wprawdzie duże ograniczenia dla interesantów, ale to nie oznacza, że urząd jest zamknięty. Tym bardziej, że właśnie rozpoczęło się pobieranie pierwszej raty lokalnych podatków.

wiceminister Waldemar Kraska

Gościem programu „O tym się mówi” był dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Rozmowa poświęcona była walce z koronawirusem. Gość Marcina Jabłkowskiego dziękował za zdyscyplinowanie społeczeństwa, co jak mówił może pozwolić na uniknięcie scenariusza włoskiego czy hiszpańskiego. Ale nie ukrywał, że zachorowań może być tysiące.

Dariusz Stefaniuk

Gościem programu „O tym się mówi” był 19 marca poseł PiS Dariusz Stefaniuk. Marcin Jabłkowski pytał go m.in. o to, jak odnosi się on do komentarzy zarzucających Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że w trakcie wyjątkowego stanu jaki obecnie mamy, jeździ on po kraju i prowadzi kampanię wyborczą. Pytał też o to, czy możliwe jest przełożenie wyborów prezydenckich.

Szczepan Niebrzegowski

Objęci kwarantanną w powiecie radzyńskim znajdą miejsce w ośrodku Ochotniczych Hufców Pracy w Maryninie. Jak poinformował starosta Szczepan Niebrzegowski, powiat przygotował budynek na przyjęcie 125 osób, które będą potrzebowały odosobnienia ze względu na możliwe zakażenie koronawirusem.