Iwona Kurowska

25 marca weszły w życie nowe przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące zdalnego nauczania. Zgodnie z rozporządzeniem resortu realizowanie podstawy programowej poprzez taką formę nauki stało się obowiązkiem.

Iga Przybylowska-Boruta

Iga Przybyłowska-Boruta, mama Kacperka chorego na SMA typu drugiego w rozmowie z Radiem Podlasie przypomniała, że czasu na zebranie pieniędzy na leczenie jej synka w Stanach Zjednoczonych jest coraz mniej. Tłumaczyła również przed jakimi wyzwaniami stanęła ich rodzina w obliczu epidemii koronawirusa.

Zenon Stefanowski

- Największym problemem w gospodarce odpadami jest dzisiaj zagospodarowanie odpadów selektywnie odebranych. Można powiedzieć, że to jakieś kuriozum, ponieważ generalnie dzisiaj odpady zmieszane są najtańsze, jeśli chodzi o ich sposób zagospodarowania - twierdzi wójt gminy Kłoczew. Stawki za odbiór odpadów komunalnych w gminie nie są wygórowane w porównaniu z innymi samorządami.

Biskup Piotr Sawczuk

25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, biskup drohiczyński Piotr Sawczuk przewodniczył Mszy św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Eucharystia celebrowana w pustej kaplicy transmitowana była drogą internetową, a biskup zwracał się do wiernych, którzy w tym czasie w domach łączyli się w modlitwie. Przypominał, że Kościół nieustannie sprawuje Msze Święte, nawet gdy wierni mają do nich ograniczony dostęp.

Maria Koc

Iwona Kurowska

Szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez powiat garwoliński, podobnie jak pozostałe w kraju, od kilkunastu dni są zamknięte. Nie oznacza to, że nauczyciele i uczniowie maja labę, ponieważ prowadzone jest nauka zdalna. Poważnym wyzwaniem dla dyrektorów szkół i organów prowadzących, będzie też w najbliższym czasie przeprowadzenie matur i rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Grzegorz Goral

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa lokalne samorządy wprowadziły ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Podobne obostrzenia wprowadzono w gminie Kotuń. Na ten temat wypowiadał się w rozmowie telefonicznej z Radiem Podlasie wójt gminy Grzegorz Góral.

Marcin Romanowski

Wiceminister Sprawiedliwości w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił znaczenie wprowadzonego od dzisiaj nakazu pozostania w domach w związku z epidemią koronawirusa. Gość Marcina Jabłkowskiego zapowiedział kontrole i karanie osób, które uporczywie będą łamały rozporządzenie.

Izabella Kliczek

W Garwolinie nie ma aktualnie osób objętych kwarantanną domową w związku z COVID-19, które potrzebują pomocy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela pomocy i wsparcia w zakupie żywności i leków dziewiętnastu stałym klientom i nie jest to związane z rozprzestrzenieniem się koronawirusa.