pogoda

Po dość łagodnej i ciepłej zimie, mamy zimną wiosnę. Po chwilowym ociepleniu kolejny spływ chłodu, dokuczą nocne przymrozki. Będzie też mniej opadów atmosferycznych.

audycja

Dziś wieczorem zapraszamy na kolejną audycję Czarno na białym przygotowaną przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymkowo - Turystyczne ARKA.

ARKA

Dziś wieczorem zapraszamy na kolejną audycję Czarno na Białym poświęconą Diecezjalnemu Centrum Pielgrzymkowo - Turystycznemu ARKA.

SZKOLA

Od tygodnia obowiązuje rozporządzenie ministra edukacji narodowej wprowadzające do placówek oświatowych nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Generalnie wszystko gra, ale nie oznacza to braku problemów. W jednej z gmin padł system, w innych brakuje odpowiedniego sprzętu w domu ucznia czy dziennika elektronicznego w szkole. Zdarzyło się też, że kilku nauczycieli odmówiło prowadzenia lekcji on- line.

Malgorzata Mikitiuk

Mieszkanki Radzynia i okolic skrzyknęły się, by szyć maseczki dla służby zdrowia. Pod szyldem „Przedsiębiorcze Radzynianki” działa już kilkadziesiąt kobiet. Uszyły już ponad 1000 maseczek.

Swiat ze snu

"Świat ze snu" to tytuł drugiego autorskiego singla Eryka Waszczuka - 14-letniego wokalisty, uczestnika programów The Voice Kids, Szansa Na Sukces Junior 2019 oraz Laureata pierwszego konkursu Młodych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

Lukasz Bogusz

W jedenastu strażackich jednostkach, które funkcjonują na terenie gminy Żelechów działa prawie 440 strażaków- ochotników. Dwie jednostki należą do strażackiej elity, bo od kilku lat włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

KOMENTARZ

30 marca odbyła się telekonferencja marszałków województw i prezydentów miast z premierem Mateuszem Morawieckim. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. zabezpieczenie szpitali, trudności z pozyskaniem środków ochrony, trudna sytuacja instytucji kultury i spółek - w tym lotnisk. Samorządy alarmują o spadku dochodów i swoich poważnych obawach co do przeprowadzenia w tej sytuacji wyborów. Pojawia się też problem odpadów. Samorządy alarmują także o wzrostach cen. Pojawiają się też pytania dotyczące egzaminów ósmoklasistów.

internat

W powiecie bialskim są trzy miejsca kwarantanny zbiorowej. Znajdują się one w zaadaptowanych na ten cel internatach w Międzyrzecu Podlaskim, Leśnej Podlaskiej i Wisznicach. Aktualnie na kwarantannie zbiorowej w internacie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim przebywa 6 osób. Internat może pomieścić 50 osób.