spotkanie

Ponad 200 osób wzięło udział w noworocznym spotkaniu samorządowców, polityków, przedsiębiorców i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, które 8 stycznia odbyło się w siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym. Wśród nich byli włodarze 12 samorządów powiatu garwolińskiego, spośród których dwa zostały wyróżnione a trzy znalazły się wśród finalistów plebiscytu TOP Regionu.

osp

Jednostka OSP w Kotuniu otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Zastąpi on wysłużonego 38-letniego mercedesa, który funkcjonował w straży od 2008 roku. Nowy pojazd kosztował ponad 800 tysięcy złotych.

KONCERT

Kolędy i pastorałki zabrzmiały w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej. Koncert kolęd odbył się w niedzielę 5 stycznia.

labedzie2

Mieszkanka Radzynia Podlaskiego skarży się na nieodpowiednią opiekę miasta nad łabędziami zamieszkującymi stawy przy Pałacu Potockich. Zdrowie ptaków stanowiących ozdobę przypałacowego terenu i wizytówkę miasta, jej zdaniem jest w kiepskim stanie.

labedzie

Mieszkanka Radzynia Podlaskiego skarży się na nieodpowiednią opiekę miasta nad łabędziami zamieszkującymi stawy przy Pałacu Potockich. Zdrowie ptaków stanowiących ozdobę przypałacowego terenu i wizytówkę miasta, jej zdaniem jest w kiepskim stanie. Podczas ostatniej sesji mieszkanka Radzynia opowiedziała o interwencji, w jakiej brała udział.

Waldemar Sabak

Po realizacji dużych inwestycji kubaturowych, w ubiegłym roku samorząd gminy Górzno postawił między innymi na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki temu zrealizowano zaplanowane w budżecie inwestycje drogowe, zakupiono sprzęt dla strażaków i z pomocą środków zewnętrznych wykonano wiele innych zadań, które służą mieszkańcom gminy.

Iwona Kurowska

W minionym roku powiat garwoliński zorganizował wiele wydarzeń kulturalnych i patriotycznych, które niejednokrotnie przyćmiły swoim rozmachem inne imprezy, a zainteresowanie mieszkańców przerosło oczekiwania organizatorów. Niektóre z tych przedsięwzięć były nowością na kulturalnej mapie powiatu, a podczas patriotycznych koncertów sale pękały w przysłowiowych szwach. Waldemar Jaroń rozmawia z wicestarostą powiatu garwolińskiego Iwoną Kurowską

KONCERT

W niedzielę, 29 grudnia w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim odbył się koncert kolęd. Kolędy i pastorałki zaśpiewała: schola i chór parafialny oraz chór żeński Veritatis. Koncert uświetniła parafialna orkiestra dęta.

Wieslaw Gaska

Przeszło siedem milionów dwieście tysięcy złotych, czyli ponad 25% ogólnych wydatków budżetu, zamierza samorząd gminy Borowie wydać w tym roku na inwestycje. Lwią część pieniędzy przeznaczonych na te zadania pochłonie gospodarka wodociągowo- kanalizacyjna i drogi.