studio grupa 7C

„Ja szukam Głosu Bożego. I myślę, że wiele osób też tego szuka” - mówi ksiądz Adam Karcz, przewodnik grupy 7C, który razem ze swoimi pątnikami, gościł w naszym Studium Pielgrzymkowym.

Jubileusz Mostow

Główne uroczystości jubileuszowe 100-lecia parafii Mostów rozpoczęły się w piątek 2 sierpnia rekolekcjami jubileuszowymi. Poprowadził je ks. kanonik Andrzej Sochal - dyrektor Katolickiego Radia Podlasie. W niedzielę, 3 sierpnia Mszy św. odpustowej i jubileuszowej przewodniczył biskup Alojzy Pacyfik Dydycz, biskup senior Diecezji Drohiczyńskiej.

grupa 9A

Pątnicy z grupy 9A z dekanatu żelechowskiego byli gośćmi w porannym Studiu Pielgrzyma. Rozmawialiśmy z nimi o sensie pielgrzymowania i o tym, dlaczego podejmują ten trud.

rodzina

Trzeci raz wspólnie pielgrzymują do Częstochowy państwo Ewa i Wiesław Guzek z Bazyliki w Bielsku Podlaskim. W rozmowie z Radiem Podlasie, pan Wiesław zwraca uwagę, że wśród wielu owoców pielgrzymowania jest też szacunek do tego co mamy na co dzień, a co na pielgrzymce jest luksusem

krew

W minioną sobotę 3 sierpnia na międzyrzeckich jeziorkach podczas festynu żeglarskiego odbyła się akcja poboru krwi. W ciągu 5 godzin krew oddały 34 osoby. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pobrało prawie 15,5 litra tego drogocennego leku.

Dlaczego wracaja?

Dlaczego wraca się na pielgrzymi szlak? To pytanie, które często słyszą pątnicy. Jaka jest ich odpowiedź? Posłuchajcie Państwo siostry Weroniki i siostry Agaty z grupy 1 „akademickiej”.

przysiega

Uroczystą przysięgę wojskową złożyli w Garwolinie żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Słowa roty wymówiło 143 ochotników w tym 25 kobiet z powiatów południowgo Mazowsza. Było to pierwsze takie wydarzenie w powojennej historii ziemi garwolińskiej. Relacja Waldemara Jaronia

Grupa nr 17

4 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego Radia Podlasie można było usłyszeć rozmowę z przedstawicielami grupy nr 17 39. Pieszej pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Gośćmi ks. Daniela Struczyka w plenerowym Studiu Pielgrzyma byli o. Łukasz oraz Gosia i Arek.

Grupa nr 16

4 sierpnia o poranku gośćmi plenerowego Studia Pielgrzyma na antenie Katolickiego Radia Podlasie byli pątnicy z gr nr 16 czyli "parczewskiej". Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Jan Pieńkosz- proboszcz parafii Wisznice, a także pątniczki Paulina, Gosia i Angelika.