Wieslaw Gaska

Priorytetem inwestycyjnym samorządu gminy Borowie na ten rok jest budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej, co pochłonie kilka ładnych milionów złotych. Gmina nie zapomina też o mniejszych, ale też ważnych zadaniach inwestycyjnych, na dofinansowanie których złożyła wnioski.

Waldemar Sabak

Gmina złożyła wnioski i oczekuje na dofinansowanie środkami z zewnątrz zakupu nowego samochodu pożarniczo- ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Uninie, która włączona jest do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Złożono też wnioski o dofinansowanie innych zadań. Więcej w rozmowie Waldemara Jaronia z wójtem gminy Górzno Waldemarem Sabakiem.

Robert Chojecki

Andrzej Sitnik

Robert Mazurek

Powiat radzyński po burzliwej dyskusji przyjął we wtorek, 28 maja Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument to odpowiedź Ordo Iuris na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT. Zawiera siedem propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Wśród nich zobowiązanie nie finansowania z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo. Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek tłumaczył, że uchwała ma charakter profilaktyczny.

Jakub Jakubowski

Powiat radzyński po burzliwej dyskusji przyjął we wtorek, 28 maja Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument to odpowiedź Ordo Iuris na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT. Zawiera siedem propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. Wśród nich zobowiązanie nie finansowania z pieniędzy publicznych organizacji, których działalność uderza w rodzinę i małżeństwo.

Marzena Swieczak

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego w Garwolinie trwa od 15 lat i kosztowała do tej pory ponad 10 milionów złotych. Dzięki tej inwestycji miasto uzyskało już zakładany efekt ekologiczny i ochronę przeciwpowodziową, ale do przekazania obiektu do użytkowania potrzebne są jeszcze inwestycje za około 3,5 mln złotych.

GLADIATOR

Dzisiaj w Podlaskim Serwisie Sportowym opowiemy o przeprowadzce klubu Gladiator Siedlce - kickboxing & muay thai. Co w tym takiego niezwykłego? Przedstawiciele Gladiatora sami remontują nową siedzibę klubu. W starym, zaniedbanym budynku samodzielnie wykonują wszystkie prace remontowe i nie narzekają, że nie dostali nowego, pięknego budynku. O wielkiej determinacji i ciekawych pomysłach na przyszłość rozmawialiśmy z trenerem Gladiatora - Andrzejem Wasilewskim.

koncert

W niedzielę, 26 maja w Dniu Matki w kościele pw. św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim odbyło spotkanie z pieśnią maryjną. Wystąpiła schola dziecięco-młodzieżowa, chór parafialny i chór kameralny Veritatis oraz soliści.