portret

Towarzysząc pielgrzymom w drodze na Jasną Górę, rozmawiamy z nimi i pytamy o to, dlaczego decydują się podjąć to wyzwanie. Na postoju w Iłży, zapytaliśmy o to spotkanych tam braci z kolumny bialskiej. Swoimi świadectwami pielgrzymowania dzielę się z nami brat Kazimierz, dwóch braci Andrzejów i brat Zbyszek.

Mirosław Walicki

Blisko 22 mln złotych przeznaczy w tym roku powiat garwoliński na naprawę dróg powiatowych i mostów. Będzie to możliwe dzięki dobrej współpracy z gminami i dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Grupa nr 3

7 sierpnia w Plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie pojawili się kolejni pątnicy z 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem na naszej antenie można było usłyszeć rozmowę z przedstawicielami grupy 3. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: przewodnik grupy ks. Radosław Piotrowski oraz pątnicy Kasia, Malwina Woźnica, Bernadeta i Mirek.

Grupa 15a

7 sierpnia o poranku w plenerowym Studiu Pielgrzyma Katolickiego Radia Podlasie gościli pątnicy z gr. 15a czyli z dekanatu radzyńskiego.

KANONIK

6 sierpnia rodzina parafialna Przemienienia Pańskiego w Garwolinie przeżywała święto patronalne. Sumie odpustowej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Siedleckiej bp. Kazimierz Gurda, który dokonał instalacji 26 kanonika garwolińskiej kolegiaty, którym został proboszcz parafii św. Piusa V w Dęblinie ks. Zbigniew Daniluk.

Grupa 11

6 sierpnia po godz. 15.20 na antenie Katolickiego radia Podlasie można była posłuchać kolejnej rozmowy z pątnikami 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Tym razem plenerowe studio odwiedzili przedstawiciele gr 10. Gośćmi ks. Daniela Struczyka byli: ks. Mateusz Kowalik oraz Anna, Ernesti Zdzisław.

Jagoda

Na pątniczym szlaku spotykamy siostrę Jagodę z grupy 14A z Łukowa. Ona sama jest na pielgrzymce już po raz ósmy. Dlaczego? Co wzywa ją na szlak?

Albina Lubian

Od nowego roku szkolnego na mapie placówek oświatowych powiatu garwolińskiego miała pojawić się nowa szkoła średnia. Do czasu zakończenia rekrutacji do szkół, była nadzieja na rozpoczęcie działalności samorządowego liceum w Pilawie. Teraz nadzieja ta prysła. Więcej w rozmowie Waldemara Jaroń z Albiną Łubian- burmistrz miasta i gminy Pilawa.

Grupa 2

Pielgrzymka to czas, kiedy wystarczy po prostu zaufać Panu Bogu. Tak mówią pątnicy z grupy 2 z Siedlec, którzy 5 sierpnia po godz. 15.20 byli gośćmi Studia Pielgrzymkowego.