Ks Daniel Struczyk

Katolickie Radio Podlasie zaprasza słuchaczy na pielgrzymkę do Libanu. Pielgrzymka planowana jest w terminie 19-27 maja 2020 r. Ks. Daniel Struczyk - zastępca dyrektora Katolickiego Radia Podlasie zachęca do udziału w pielgrzymce. Posłuchaj:

Lukasz Bogusz

Ponad milion dwieście tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa zabytkowego dworku w Żelechowie i stanie się to jeszcze w tym roku. Po gruntownej renowacji, w obiekcie zlokalizowana zostanie Izba Pamięci Ziemi Żelechowskiej, która- według założeń- będzie miejscem nauki i odkrywania przeszłości Żelechowa i okolic.

POWIETRZE

Smog pojawia się od popołudnia do nocy i przeważnie w sezonie grzewczym. Wtedy to najczęściej dochodzi w Garwolinie do przekroczenia norm jakości powietrza. Samorząd miasta chce czuwać nad jakością powietrza, jakim oddychają mieszkańcy dlatego na początku ubiegłego roku zostały rozmieszczone czujniki, by zapewnić optymalną informację na temat zawartości szkodliwych substancji w otoczeniu.

Droga

24 stycznia oficjalnie oddany został do użytkowania drugi w tym roku odcinek drogi powiatowej, tym razem w gminie Górzno. Jak wielokrotnie podkreślano, inwestycja może być wzorcowym przykładem współdziałania powiatu z gminą, bo 80 % jej finansowania do środki rządowe, a 20 % w równych częściach pokryły budżety powiatu garwolińskiego i gminy Górzno.

projekt

Magdalena, Weronika, Magda, Julia, Helena, Anna- sześć uczennic garwolińskiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida postawiły sobie za cel pomagać innym. W tym celu rozpoczęły realizację autorskiego projektu społecznego #RAZEM_bądźMY, który w założeniu ma zapobieganie samotności na terenie powiatu garwolińskiego, samotności, która jest problemem i dotyka ludzi w różnym wieku. O projekcie Waldemar Jaroń rozmawiał z jego pomysłodawczyniami i nauczycielkami liceum.

Przemyslaw Litwiniuk

Rada Miasta Międzyrzec Podlaski nadała Przemysławowi Litwiniukowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Międzyrzec Podlaski za szczególne zasługi dla gminy miejskiej. Tytuł ten został wręczony wczoraj (24 stycznia) podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

PROJEKT

We współpracy ze środowiskiem jazzowym w Stanach Zjednoczonych Innowacyjna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Bielanach Jarosławach i jej wychowankowie przeżywają niezwykłą przygodę. Wszystko dzięki nauczycielowi muzyki, Dominikowi Grzybowi i jego wizycie w USA, podczas której nawiązał współpracę z Elizabeth Fleance - osobą, kochającą edukację, dzieci i muzykę.

Jerzy Jaron

Dzięki projektowi unijnemu gmina pozyskała ponad osiemset siedemdziesiąt tysięcy złotych na realizację aż dziewięciu różnych przedsięwzięć. Wyposażonych zostanie też siedem pracowni szkolnych za przeszło dwieście trzydzieści tysięcy złotych. To nie wszystko.

szkola - likwidacja

Rada Gminy Trzebieszów przy jednym głosie przeciwnym przyjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Leszczance. Wynika to z demografii i względów ekonomicznych. Teraz na zamknięcie szkoły musi wyrazić zgodę Kuratorium Oświaty w Lublinie.