Albert Baran

Budowa zbiornika retencyjnego w Garwolinie budziła i budzi wiele emocji, ze względu na kilkunastomilionowy koszt inwestycji i różne problemy podczas kolejnych etapów realizacji zadania. Obecnie zbiornik oddany jest do użytkowania warunkowo, ponieważ do wykonania pozostały jeszcze roboty drogowe. Miesięczne utrzymanie akwenu jest w granicach kilku tysięcy złotych.

Iwona Kurowska

W niektórych placówkach wykonano większe zadania inwestycyjne, które poprawią bezpieczeństwo uczniów, a we wszystkich bieżące remonty. Rozpoczęte zostało też dostosowywanie obiektu i instytucji Pogotowia Opiekuńczego w Izdebnie do obowiązujących wymagań. Powiat zamierza też zainwestować spore pieniądze w infrastrukturę sportową.

dozynki

Gminne święto plonów odbyło się w niedzielę 25 sierpnia w Komarówce Podlaskiej.

Stanislaw Puch

Od kilku już lat w powiecie łukowskim systematycznie spada stopa bezrobocia. Według ostatnich informacji, na koniec lipca wynosiła ona zaledwie 3,7 procent. W Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 1700 osób pozostających bez pracy. Mówi dyrektor Stanisław Puch

tradycje zielarskie

Wśród wielu ciekawych wystaw wartych odwiedzenia w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, dziś chcielibyśmy zwrócić państwa uwagę na pachnący ziołami Dział Tradycji Zielarskich. Kierownik działu Dorota Gnatowska podkreśla, że zebrane w muzealnym ogrodzie rośliny nie są przypadkową kolekcją, a żywą ilustracją do jednego z dzieł ks. Kluka „Zioła zdatne do zażycia lekarskiego”.

parafia

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kątach ma 100 lat. Z tej okazji zaplanowano uroczyste obchody jubileuszu, które rozpoczną się już dzisiaj o godzinie 19.00 podziękowaniem osobom, które przyczyniły się do powstania parafii. Podsumowaniem wieczoru ma być koncert ks. Stefana Ceberka. Na uroczystości zaprasza proboszcz parafii w Kątach – ks. Artur Płachno.

Albina Lubian

W tegorocznym budżecie miasta i gminy Pilawa zapisano ponad 7 mln zł na realizację inwestycji. Znaczną część tej kwoty pochłaniają wydatki na zadania drogowe, które są jednymi z priorytetów władz samorządowych. Największym przedsięwzięciem w zakresie infrastruktury drogowej jest kolejny etap budowy ulic na osiedlu „Wrzosowa” w Pilawie.

Jerzy Jaron

Dobiegają końca prace przygotowujące placówki oświatowe do nowego roku szkolnego. Powołani zostali dyrektor szkoły i przedszkola, pozyskano środki na wyposażenie stołówek szkolnych w Zwoli i Miastkowie Kościelnym oraz remont pomieszczeń tej drugiej stołówki, który dobiega końca, podobnie jak duża inwestycja w szkole w Zgórzu.

Stanisław Kostyra

Samorząd gminy Trojanów realizuje wiele inwestycji infrastrukturalnych i niemal wszystkie z zewnętrznym dofinansowaniem. Każdego roku naprawianych jest kilka kilometrów dróg gminnych, których jest około 80 kilometrów. Oprócz tego kilka dni temu zakończono budowę Otwartej Strefy Aktywności i wykonano ścieżkę edukacyjną.