Radoslaw Salata

Zmiana na stanowisku skarbnika w gminie Borki. Dotychczas piastująca to stanowisko Danuta Gałązka przechodzi na emeryturę. Zastąpi ją Katarzyna Krupa.

Edyta Pytlak

W tym roku Katolickie Radio Podlasie obchodzi 27. rocznicę istnienia. Nieocenioną rolę w działalności rozgłośni odgrywają słuchacze - to dzięki nim lokalna rozgłośnia istnieje i stale się rozwija. Jak co roku rocznicę powstania radiowcy będą świętować w gronie swoich słuchaczy, przyjaciół i sympatyków. Uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w niedzielę, 30 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.

ksiadz Jakub Kozak

Zaczęły się ostatnie przygotowania do 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Przygotowują się już pątnicy m.in. z dwóch łukowskich dekanatów i dekanatu adamowskiego, z grup 14A, 14B i 14C.

ksiadz Dariusz Czajka

Zaczęły się ostatnie przygotowania do 39. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Przygotowują się już pątnicy m.in. z dwóch łukowskich dekanatów i dekanatu adamowskiego, z grup 14A, 14B i 14C.

Swieto

Mieszkańcy miasta i gminy Pilawa obchodzili już po raz szesnasty święto stolicy swojej gminy. W tym roku świętowano też 35- lecie nadania Pilawie praw miejskich. Przez dwa dni w mieście królował sport, muzyka i zabawa. Był też czas na podsumowania, powinszowania.

homilia

Homilia Biskupa Kazimierza Gurdy wygłoszona podczas pogrzebu ks. Krzysztofa Czyrki.

msza sw. o beatyfikacje

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego Sprawowana była dziś, 25 czerwca w siedleckiej katedrze uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. prałat Józef Skorodiuk, autor monografii „Człowiek Boży. Życie duchowe biskupa Ignacego Świrskiego.”

absolutorium

Burmistrz miasta i gminy Łosice otrzymał 24 czerwca absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Uchwałę poparli wszyscy obecni radni. Jak powiedział Radiu Podlasie Mariusz Kucewicz, jest to podsumowanie dobrej pracy nie tylko burmistrza ale całego samorządu.

jubileusz

W niedzielę 23 czerwca Eucharystię sprawowali wszyscy proboszczowie parafii. Na pamiątkę tego wydarzenia burmistrz miasta Zbigniew Kot przekazał parafii obraz Chrystusa Króla i stułę z wyhaftowanym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej i Godłem Państwa.