KORNICA 2

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Stara Kornica. Woda w sieci wodociągowej ze Stacji Uzdatniania Wody w Wólce Nosowskiej nadaje nam Grażyna Kasprowicz, dyrektor łosickiego SANEPID-u. Problem pojawił się pod koniec maja. Woda nadawała się do spożycia tylko po przegotowaniu. W tym czasie ujęcie wody i sieć wodociągowa były wielokrotnie dezynfekowane. - Zła jakość wody była spowodowana czynnikami zewnętrznymi – mówi Kazimierz Hawryluk Wójt Gminy Stara Kornica.

KORNICA 1

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców gminy Stara Kornica. Woda w sieci wodociągowej ze Stacji Uzdatniania Wody w Wólce Nosowskiej nadaje nam Grażyna Kasprowicz, dyrektor łosickiego SANEPID-u.

Slawomir Skwarek

Wytężoną pracę w czasie zbliżającej się kampanii wyborczej zapowiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Skwarek. Gość audycji O Tym Się Mówi podkreślił, że mimo dobrych wyników sondażowych trzeba wysiłku, aby utrzymać władzę, a być może, nawet powiększyć przewagę nad opozycją.

Boguslaw Broniewicz

Przewodniczący bialskiej Rady Miasta i lider stowarzyszenia Biała Samorządowa w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do zachęt ze strony „dużych” partii do wstępowania na listy wyborcze. Mówił też o planowanej przez władze miasta budowie stadionu i pogłoskach dotyczących rezygnacji Senatora Grzegorza Biereckiego ubiegania się o reelekcję.

Wieslaw Gaska

Gmina Borowie jest wśród 181 kolejnych polskich gmin, które otrzymały dofinansowanie na budowę hotspotów Wi-Fi udostępniających darmowy internet. UE pokrywa koszty związane z zakupem, instalacją i uruchomieniem potrzebnych do tego celu urządzeń.

Malgorzata Grupa

W Łukowie pojawiała się grupa studentów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Towarzyszy im. wykładowczyni z toruńskiej uczelni prof. Małgorzata | Grupa. Przyjechali aby zbadać, co kryje krypta pod kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Tomasz Kwiatkowski

Będzie kosztowała około 8 mln zł i wybudowana zostanie w ciągu trzech lat. W Maciejowicach rozpoczął się proces inwestycyjny rozbudowy istniejącej oczyszczalni ścieków- największego w ostatnich latach przedsięwzięcia realizowanego przez samorząd nadwiślańskiej gminy.

POTRZEBNA POMOC

Do tragedii doszło miesiąc temu na jednaj z posesji w miejscowości Nowy Żabieniec w gminie Wilga. Strażak pomagał sąsiadowi przy łupaniu drewna na opał. Pośliznął się, zaczepił rękawami o ruchome elementy urządzenia i obie ręce wciągnęły mu ostrza rębaka. Zostały urwane na wysokości stawów łokciowych. 44- letni Krzysztof Ostanek jeszcze nie tak dawno pomagał innym jako strażak, honorowy dawca krwi. Teraz sam potrzebuje pomocy.

minister Dariusz Piontkowski

Ostatnim gościem w studiu w Drohiczynie był Minister Edukacji Dariusz Piontkowski. - Życzę Biskupowi, aby się dobrze czuł w nowej roli, żeby był dobrym pasterzem i dobrze wypełniał swoją funkcję.