rewitalizacja

Rewitalizacja miejscowości Komarno-kolonia coraz bliżej. Projekt znalazł się na liście Regionalnego Programu Obszarów Wiejskiego na lata 2014-2020 Województwa Lubelskiego. To oznacza, że samorząd gminy Konstantynów otrzyma środki zewnętrzne na modernizację tamtejszych terenów.

Andrzej Sitnik

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik w rozmowie z Radiem Podlasie przekonywał, że w przypadku odejścia członków Rady Nadzorczej ZUO nie ma powodów do niepokoju. Zapowiedział uzupełnienie składu Rady i zaapelował do mieszkańców o poważne podejście do segregacji odpadów.

Jerzy Rębelk

Miasto Radzyń Podlaski zapowiada walkę z niepłacącymi czynszu w mieszkaniach komunalnych. Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej, odnotowano niską ściągalność czynszu od beneficjentów takiego wsparcia. Burmistrz Jerzy Rębek zamierza podzielić lokale na grupy pod względem standardu i przenosić osoby niepłacące do mieszkań najniższej kategorii.

Adamki

Jest już decyzja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie odrolnienia gruntów pod rozbudowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach w gminie Radzyń Podlaski. Ministerstwo zgodziło się na odrolnienie gruntów pod inwestycję drogową, ale nie pod budowę nowej niecki na składowisku śmieci. To oznacza, że rozbudowy, przynajmniej na razie, nie będzie.

500 plus

Około 15% mieszkańców powiatu garwolińskiego korzysta co miesiąc z rządowego programu „Rodzina 500 plus”, który zakłada wypłacanie nieopodatkowanych 500 zł rodzicom za każde drugie i kolejne dziecko, a w przypadku rodzin o niskich dochodach - także na pierwsze lub jedyne dziecko. Są to milionowe kwoty.

audycja rolnicza

Polska jest wiodącym producentem drobiu na świecie. Produkcja drobiarska budzi jednak spore emocje, zwłaszcza, kiedy inwestor zawiadamia mieszkańców danego terenu o chęci wybudowania jednego lub kilku kurników.

Michal Litwiniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk w rozmowie z Radiem Podlasie zapewnił, że troszczy się o tereny strefy ekonomicznej. Wyjaśniał jednocześnie dlaczego musiał poinformować Urząd Marszałkowski o braku możliwości skorzystania z dotacji na planowane tam inwestycje.

Iwona Kurowska

Nauczyciele zatrudnieni w placówkach prowadzonych przez powiat garwoliński mogą liczyć na podwyżki. Zarząd powiatu widzi zasadność takich modyfikacji regulaminu wynagradzania nauczycieli, by podnieść wysokość dodatków, które pozostają na niezmienionym poziomie od dziesięciu lat.

wizyta ministra cz. VI

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk gościł w środę 13 lutego, w Łosickim Domu Kultury, gdzie spotkał się z mieszkańcami powiatu. Wizyta ministra dotyczyła m.in. rozbudowy ferm przemysłowych, na tym terenie. Jak powiedział minister Kowalczyk, trwają już prace nad ustawą odorową.