Marek Chcialowski

Przy placówkach oświatowych prowadzonych przez powiat garwoliński powstaną nowe urządzenia sportowe, które służyć będą również okolicznym mieszkańcom. Ich zakup i montaż współfinansowany jest pozyskanymi przez powiat środkami zewnętrznymi, a oddanie do użytku nastąpi w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

traba

Tegoroczne lato jest wyjątkowo upalne, burzowe z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. W miniony wtorek, 31 lipca burza z trąbą powietrzną przeszła przez gminę Huszlew.

ks. Jozef Brzozowski

2 sierpnia na pielgrzymi szlak do Stóp Jasnogórskiej Pani wyruszyła grupa 12 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Liczy 73 pątników. Duchowym przewodnikiem grupy międzyrzeckiej jest wikariusz parafii św. Mikołaja ks. Marcin Komoszyński. Wymarsz pielgrzymów poprzedziła Msza św. w kościele św. Mikołaja w Międzyrzecu. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu międzyrzeckiego ks. kanonik Józef Brzozowski.

Jerzy Jaron

Prawie trzy kilometry dróg gminnych i powiatowej zniszczonych przez niekorzystne warunki atmosferyczne zostanie naprawionych w gminie Miastków Kościelny. Będzie to możliwe dzięki otrzymanym dotacjom z budżetu państwa, na które promesy wręczył samorządom wojewoda mazowiecki.

Trzeciak

Stowarzyszenie Aktywnych „Trzeciak” w Trzebieszowie powstało w 2016 roku z reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich. Liczy 45 osób. Posiada swoją stronę internetową i profil na Facebooku. Działania stowarzyszenia ukierunkowane są na integrowanie mieszkańców.

MIROSLAWA MISZKURKA

Po niespełna dwóch latach oczekiwań, gmina Żelechów otrzymała promesę na naprawę drogi zniszczonej przez nawalne deszcze. To kolejna pomoc ze strony wojewody dla żelechowskiego samorządu w modernizacji infrastruktury drogowej. Od samorządu województwa też popłynęły pieniądze, ale na inne inwestycje.

Janusz Koziol

O czym rozmawiały ze starostą Januszem Koziołem pielęgniarki z łukowskiego szpitala? Czym zakończy się obwodnica? I jakie podwyżki otrzymali pracownicy Starostwa Powiatowego i podległych jednostek? O tym rozmawialiśmy dziś ze starostą łukowskim Januszem Koziołem.

Albert Baran

Wysokie temperatury nie odpuszczają, a lejący się z nieba żar daje się we znaki nie tylko mieszkańcom, ale też służbom miejskim. W Garwolinie zakwitła woda w rzece, słońce wypala trawniki, a dwie kurtyny wodne ustawione w centrum miasta nie zapewnia dostatecznej ochłody, bo w siedemnastotysięcznym Garwolinie nie ma kąpieliska z prawdziwego zdarzenia.

Ciechanowiec

Było pisanie wniosków, szukanie eksponatów, czekanie na wyniki konkursów, aż przyszedł ten dzień. Najpierw 27 czerwca (br.) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zawarł umowę z Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w sprawie dofinansowania zadania „Powiększenie kolekcji zabytkowych ciągników rolniczych” w ramach programu Kolekcje muzealne, potem 4 lipca podpisano kolejną umowę o dofinansowania zadania „Powiększenie kolekcji zabytkowych silników stacjonarnych” również z programu Kolekcje muzealne.