PROTEST

Ponad stu hodowców z powiatów: radzyńskiego, łukowskiego i parczewskiego protestowało w piątek, 11 stycznia na drogach regionu. Dołączyli do ogólnopolskiego protestu Agrounii, który w naszym regionie odbywał się również w Łosicach. Punktem zapalnym stała się decyzja rządu o imporcie wieprzowiny i protesty przeciwko odstrzałowi dzików.

PASJONACI

Zgromadzili setki tysięcy zdjęć i skanów dokumentów dotyczących historii powiatu garwolińskiego, w tym wiele unikatowych. Po raz pierwszy przeprowadzili z grupą sobie podobnych zapaleńców indeksację ksiąg dziewięciu największych parafii powiatu garwolińskiego. Wszystko to za sprawą dwóch pasjonatów historii, którzy sześć lat temu stworzyli największe wirtualne muzeum dziejów ziemi garwolińskiej.

Tomasz Majewski

Akcja gaszenia ognia trwała blisko dwie godziny. Następnie trwało dogaszanie pożaru. Jak mówił nam obecny na miejscu zdarzenia komendant łukowskiej straży pożarnej starszy brygadier Tomasz Majewski, w związki z dużym mrozem utrudniony był pobór wody z hydrantów. Sprawdzono cysternę oraz dowożono wodę z hydrantów znajdujących się na terenie łukowskiej jednostki.

Marek Szczerba

W tym roku zmieniają się zasady rozliczania z Urzędami Skarbowymi. Dotyczy to osób, które co roku składają PIT 37. Te osoby rozliczy teraz system Krajowej Administracji Podatkowej.

Lukasz Bogusz

Tegoroczny budżet miasta jest na półmilionowym plusie, a na wydatki inwestycyjne zapisano prawie 4,5 miliona złotych. Priorytetem władz samorządowych jest poprawa stanu dróg gminnych, na co przeznaczono w tym roku około 2 mln zł, a w planach również inwestycje kanalizacyjne i w mniejszym zakresie kubaturowe.

pozar

10 stycznia doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wyniku pożaru domu w Waśkowólce zginęły 3 osoby. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Podlasie w pożarze domu zginęły dwie mieszkające w nim starsze niepełnosprawne osoby oraz prawdopodobnie ich opiekunka.

pozar

10 stycznia doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. W wyniku pożaru domu w Waśkowólce zginęły 3 osoby. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Podlasie w pożarze domu zginęły dwie mieszkające w nim starsze niepełnosprawne osoby oraz prawdopodobnie ich opiekunka.

spotkanie

Ponad 250 osób wzięło udział w noworocznym spotkaniu samorządowców, polityków, przedsiębiorców i przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, które 8 stycznia odbyło się w siedleckim Wyższym Seminarium Duchownym. Wśród nich byli włodarze 10 samorządów powiatu garwolińskiego, spośród których dwa zostały wyróżnione.

BULWAR

Czytelnicy naszego portalu zwracają uwagę, że na bulwarze nad Krzną zgasły wszystkie lampy. Dlaczego? Zapytaliśmy o to na ostatniej konferencji prasowej. W odpowiedzi od burmistrza Piotra Płudowskiego usłyszeliśmy, że lampy musiały zostać wyłączone, bowiem podłączono je do sieci energetycznej „po partyzancku”.