• Katolickie Radio Podlasie
  • e-mail
  • SMS
  • Radio

MARTA I MICHAL

Parafia Świętego Brata Alberta w Łukowie zaprasza na kolejną Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Eucharystia odbędzie się w środę, 25 kwietnia.

Janusz Koziol

Starosta łukowski Janusz Kozioł w rozmowie z Radiem Podlasie komentował sytuację Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta”. Mówił między innymi o tym, czy i kiedy przychyli się do wniosku o ustanowienie kuratora w klubie.

Albina Lubian

Jakiś czas temu zlikwidowano placówkę pocztową w Trąbkach, teraz będzie reaktywowana dzięki zabiegom burmistrz miasta i gminy Pilawa. Od połowy maja powinny zniknąć problemy ponad 2,5 tysiąca mieszkańców Trąbek i Wygody związane z dostępem do usług pocztowych.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk w rozmowie z Radiem Podlasie odnosił się do zarzutów opozycji i części mieszkańców miasta dotyczących gospodarowania pieniędzmi samorządu. Podkreślił, że inwestycje, jakie miasto wykonuje i planuje wykonać były wskazywane w jego programie wyborczym.

Marek Chcialowski

522 uczniów z pięciu szkół zawodowych prowadzonych przez powiat garwoliński weźmie udział w projekcie „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, na realizację którego powiat otrzymał ponad 3,8 mln zł. Łącznie na trzy projekty realizowane w tej perspektywie unijnej, na kształcenie zawodowe powiat pozyska ponad 6 mln zł.

Jerzy Jaron

Priorytetem inwestycyjnym samorządu gminy Miastów Kościelny jest w tym roku kontynuacja rozbudowy oczyszczalni ścieków i budowa kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej. Oprócz tego realizowane są obecnie przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury drogowej.

Magdalena Daniel

Liderka ugrupowania Nowoczesna, radna siedleckiej Rady Miasta i kandydat na Prezydenta Miasta w tegorocznych wyborach była gościem Marcina Jabłkowskiego w porannej audycji O Tym Się Mówi. Rozmówczyni Radia Podlasie zapewniła, że nie ma podziału pomiędzy ugrupowaniami opozycyjnymi, jeżeli chodzi o start w jesiennej elekcji.

Wieslaw Gaska

Tegorocznym priorytetem inwestycyjnym w gminie Borowie jest kontynuacja budowy kanalizacji sanitarnej. Zadania te zostaną zakończone w miejscowościach Wilchta, Słup Pierwszy i Słup Drugi oraz rozpoczęte kanalizowanie wsi Laliny i Iwowe. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono prawie 4,5 mln zł. W czterech innych miejscowościach też będą realizowane zadania w tym zakresie, ale to nie koniec.

Cezary Tudek

Józef Zając, zmarły w połowie lutego emerytowany skarbnik powiatu garwolińskiego będzie wyróżniony tytułem „Honorowy Obywatel Miasta Garwolina”. Z wnioskiem o nadanie tej godności mieszkańcowi gminy Garwolin wystąpiła grupa mieszkańców miasta. Będzie to czwarty honorowy obywatel miasta od czasu ustanowienia tego tytułu.