PRZYCHODNIA

Gmina Kąkolewnica wydzierżawiła budynek ośrodka zdrowia dla SP ZOZ Międzyrzec. Remont budynku kosztował blisko 400 tys. złotych.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział, że nie będzie przyzwolenia na wywożenie śmieci i pozostawianie ich „gdzie popadnie”. W tych słowach odniósł się do ostatniego incydentu z powstrzymaniem zewnętrznej firmy przed wyrzuceniem odpadów na terenach po byłej żwirowni z Opolu Nowym pod Siedlcami.

Cezary Tudek

Miasto przystąpiło do projektu „Na co idą moje pieniądze”. Mieszkańcy mogą sprawdzić, gdzie trafia każda złotówka z ich podatków. Dzięki specjalnej aplikacji dowiedzą się jaką kwotę przeznaczają m.in. na edukację, ochronę zdrowia i administrację w Garwolinie. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał sekretarza miasta Cezarego Tudka.

Tomasz Majczyna

13 i 14 kwietnia na parkiecie hali sportowej w Borowiu rozegrane zostaną finały XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej. Do bieżącej edycji mistrzowskich rozgrywek swój akces zgłosiło 31 ośrodków dla chłopców z terenu całej Polski.

audycja rolnicza

Od 1 stycznia obowiązują przepisy, które podnoszą limit paliwa, do jakiego można ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego. Dotychczas było to 86 litrów, teraz 100, a dla producentów bydła dodatkowo 30 litrów paliwa. O tym wsparciu szef resortu rolnictwa mówił na spotkaniu z prezesami spółdzielni mleczarskich zorganizowanych w Krajowym Związku Spółdzielni Mleczarskich. Minister powiedział, że został naprawiony błąd polegający na pominięciu jednego z kodów oleju napędowego. Aby otrzymać zwrot akcyzy, należy na wniosku podać kod paliwa. Wydłużono też o miesiąc termin wnioskowania o zwrot akcyzy.

Pierwszoklasisci z Golabek

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gołąbkach odwiedzili w piątek, 8 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie. Podczas wizyty w radiu mali goście spróbowali swych sił przed mikrofonem i dali się namówić na udział w nagraniu.

Iwona Kurowska

Ważą się losy zwrotu ponad dziewiętnastu milionów złotych unijnych dotacji, jakie powiat garwoliński otrzymał dziesięć lat temu na uzbrojenie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Miały w tym czasie powstać przynajmniej dwie inwestycje, bo projekt realizowany był w dwóch etapach, ale póki co nie ma żadnej.

wizyta

Z kilkugodzinną wizytą przebywał 6.03 w powiecie garwolińskim minister środowiska Henryk Kowalczyk. Spotkania z politykiem cieszyły się dużym zainteresowaniem i oprócz programu „Czyste powietrze”, dotyczyły codziennego życia oraz problemów mieszkańców powiatu. Minister zadeklarował pomoc samorządowi Maciejowic przy budowie oczyszczalni ścieków i wskazał kierunki uratowania PKS w Garwolinie.

Waldemar Sabak

Kapituła konkursu „Wójt Roku 2018" spośród zgłoszonych kandydatów wyłoniła 10 finalistów - najlepszych włodarzy gmin z całego kraju. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. W tym gronie znalazł się wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.