FLAGA

2 maja w Międzyrzecu Podlaskim odbył się festyn z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Na Plac Jana Pawła II przybyły dzieci i dorośli mieszkańcy. Były konkursy zabawy ze szczudlarzem i Kubusiem Puchatkiem, pokazy baniek mydlanych i zabawa taneczna dla dzieci. Także Burmistrz Miasta Zbigniew Kot wraz z pracownikami urzędu wręczał mieszkańcom flagi.

Magda i Kacper

Magda i Kacpra to dwójka uczniów IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie. Od października oboje posługują podczas Mszy Świętych z modlitwą o uzdrowienie, które odbywają się w kościele Świętego Brata Alberta. Zaprosił ich do tego ksiądz Kamil Frączek.

Wojciech Szczygiel

Trwa sezon na drogowe inwestycje. Szereg prac zaplanowano w gminie Łuków. W sumie nowy asfalt pojawi się na prawie 8 kilometrach dróg gminnych i powiatowych.

X Rodzinny Rajd Rowerowy

X Rodzinny Rajd Rowerowy w Międzyrzecu Od 10 lat pierwszego maja na ziemi międzyrzeckiej odbywają się Rodzinne Rajdy Rowerowe. 1 maja na trasę udało się 360 osób. Najstarszym uczestnikiem rajdu jest 89-letni Józef Petruczenko.

Garwolin

Wanda Bekierska pośmiertnie uhonorowana tytułem „Zasłużona dla Garwolina”, a Józef Zając mianem „Honorowego Obywatela Garwolina”. W dniu 30 kwietnia, na sesji Rady Miasta Garwolina podjęte zostały uchwały w tej sprawie i wręczone rodzinom zasłużonych stosowne certyfikaty.

Antoni Pawlicki

„Dość katolipy, czyli o Jezusie celebrycie” to mocno przyciągający tytuł książki, która zawiera jedne z ostatnich słów ks. Jana Kaczkowskiego. Ks. Jan często podkreślał, że profesjonalizm w Kościele jest obowiązkiem, a nie opcją dodatkową. Sam, do ostatnich dni przed śmiercią, bardzo wiele od siebie wymagał. Książka osobista, z humorem i jak to u ks. Jana – bezpośrednia i bez owijania w przysłowiową „bawełnę”. Bo taki też był autor słów, które w książce można znaleźć. A tak o swoim spotkaniu i współpracy z ks. Janem Kaczkowskim mówi aktor Antoni Pawlicki:

ZAWODY OSP

29 kwietnia na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla druhów OSP z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski oraz gminy Drelów.

sonda o pracy

Zbliża się 1 maja – Święto Pracy. Jest to międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone corocznie od 1890 roku. Dzień ten upamietnia strajk robotników w Chicago z 1886 roku, którzy walczyli o ośmiogodzinny dzień pracy oraz o godziwe warunki pracy i płacy. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku, a 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy. O tym jak praca i płaca wygląda dziś z perspektywy przedszkolaków opowiedzieli nam wychowankowie Katolickiego Przedszkola świętego Antoniego w Węgrowie.

SPOTKANIE

W Dąbiu w gminie Łuków odbyło się spotkanie rolników, którzy otrzymali decyzje podpisane przez zastępcę Powiatowego Lekarza Weterynarii nakazujące im likwidację ich hodowli trzody chlewnej: od jednej sztuki po kilkadziesiąt. Rolnicy są zaskoczeni. Nie rozumieją skąd takie decyzje.