Waldemar Sabak

W gminie Górzno trwają przygotowania do realizacji wiosennych inwestycji. Po rozstrzygnięciu przetargu na budowę oczyszczalni ścieków, wyłoniony zostanie wykonawca modernizacji czterech odcinków dróg gminnych. Bez zakłóceń realizowana jest budowa przedszkola.

Koncert Piosenki Historycznej

4 marca w Olszance, pod hasłem „Pamięć to nasz obowiązek”, odbył się Koncert Piosenki Historycznej upamiętniający Żołnierzy Wyklętych.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 2 marca

Ubiegły rok był dobry dla rolnictwa powiedział Jacek Bogucki. Wiceminister rolnictwa na konferencji prasowej omówił sytuacje na podstawowych rynkach rolnych. W 2017 roku zwiększyliśmy produkcję prawie wszystkich surowców rolnych oprócz owoców – poinformował sekretarz stanu. Wzrosła produkcja mięsa we wszystkich asortymentach: wołowiny, wieprzowiny i drobiu. Zbiory zbóż przekroczyły 32 mln ton. Autor Andrzej Ilczuk

Dariusz Szustek

Podczas odbywającej się 1 marca w Łukowie sesji Rady Miasta, burmistrz Dariusz Szustek poinformował o złożeniu wniosku na budowę tzw. bulwaru nad Krzną. Okazało się również, że miasto nie kupiło potrzebnego terenu. Zawarło natomiast umowę dzierżawy na 11 lat.

uroczystosc

Eucharystią w intencji Ojczyzny i złożeniem wiązanek kwiatów pod obeliskiem żołnierzy Armii Krajowej uczczony został w Garwolinie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W obchodach, które zorganizowano w niedzielę 4 marca wzięli udział ci, którzy w ten sposób zamanifestowali swoją postawę patriotyczną i przywiązanie do tradycji niepodległościowych.

Burmistrz Dariusz Szustek

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. W imieniu obecnych na uroczystości samorządowców wystąpił burmistrz Dariusz Szustek.

Poseł Krzysztof Głuchowski

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. Głos zabrał poseł Krzysztof Głuchowski.

Ryszard Grafik

W piątkowe popołudnie 2 marca odbyły się w Łukowie miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęła je Msza Święta za Ojczyznę i w intencji Żołnierzy Wyklętych, która odprawiono w kaplicy Sióstr Nazaretanek. Następnie uczestnicy uroczystości spotkali się przy obelisku poświęconym Żołnierzom Niezłomnym i Ofiarom reżimu komunistycznego. Jako pierwszy głos zabrał tam Ryszard Grafik, prezes łukowskiego koła ŚZŻAK.

Trzebieszow

W Gminnym Ośrodku Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora. Jadwigę Celińską zastąpiła Ewa Śledź. Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się podczas sesji Rady Gminy Trzebieszów, która odbyła się 1 marca. To nie jedyna zmiana. Obecnie budynek GOKiW przechodzi gruntowny remont.