koncert

„Bogaty nie jest ten, kto posiada lecz ten, kto daje” - pod takim hasłem odbyły się wczoraj, 24 kwietnia trzy koncerty charytatywne w Międzyrzecu Podlaskim. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiło ponad 100 wykonawców - uczniów międzyrzeckich szkół. Utalentowani uczniowie śpiewali, grali i tańczyli. Występy obejrzało ponad 900 osób.

TERESPOL

http://podlasie24.pl/powiat-bialski/kosciol/terespol-spotkanie-sluchaczy-z-kola-przyjaciol-krp-/foto-video/-25687.html

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Marcinem Jabłkowskim na antenie Radia Podlasie odniosła się do zarzutów opozycji, dotyczących złego gospodarowania środkami przy zakupie tzw. kolekcji Czartoryskich. Powiedziała, że popiera działania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

LIDIA SOPEL-SEREJA

Ten rok w grodzie nad Promnikiem będzie pod hasłem inwestowania w infrastrukturę drogową. Na modernizację kilku ulic zaciągnity zostanie kredyt, na co zdecydowaną większością głosów wyraziła zgodę rada miasta. Nie oznacza to, że miasto nie sięga po środki zewnętrzne, które niezbędne są do realizacji zaplanowanych zadań inwestycyjnych.

Modlitewne wsparcie maturzystow

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia w kościele Świętego Brata Alberta w Łukowie odbędzie się Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Po Eucharystii odbędzie się konferencja oraz modlitwa o światło Ducha Świętego.

Zatrucie amoniakiem

Dzisiaj przed południem w zakładach drobiarskich w Międzyrzecu doszło do kolejnego wycieku amoniaku. 7 pracowników z objawami zatrucia trafiło do szpitala. Pomocy medycznej potrzebowało 14 osób.

Sebastian Kieliszek

Około 7 km nowych nawierzchni bitumicznych położonych zostanie w tym roku na traktach komunikacyjnych w mieście i gminie Żelechów. Na ten cel w budżecie gminy zabezpieczono ponad 1,5 mln zł, ale samorząd ubiega się też o dofinansowanie inwestycji środkami zewnętrznymi.

Turniej tanca

22 kwietnia hala sportowa Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy stała się parkietem tanecznym. To właśnie tu odbył się Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Par Początkujących.

Maratony Kresowe

Ponad 210 zawodników w wieku od kilku do ponad siedemdziesięciu kilku lat uczestniczyło w wyścigu kolarskim w Międzyrzecu Podlaskim. Wyścig odbył się w minioną sobotę (21 kwietnia) na międzyrzeckich jeziorkach w ramach Maratonów Kresowych. Była to jazda indywidualna na czas.