Waldemar Sabak

Pomnik 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości powstanie w centrum Górzna. W ten sposób samorząd gminy chce upamiętnić doniosłość tego wydarzenia. Monument stanie naprzeciwko siedziby władz gminy, w pobliżu jedynego w powiecie garwolińskim obelisku poświęconego tragedii smoleńskiej.

Bieg z Jajem

W sobotę 7 kwietnia w Międzyrzecu odbył się pierwszy Bieg z „Jajem”. Trasa biegu na dystansie 5 i 10 km przebiegała wokół „Międzyrzeckich Jeziorek”.

Robert Golaszewski

W sobotę, 7 kwietnia DK nr 62 na odcinku przebiegającym w mieście Łochów została na kilka godzin zablokowana. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK 62 . Opcja budowy wiaduktu była opcją preferowaną przez inwestora. Jeżeli zaś chodzi o sam protest, to jak powiedział włodarz Łochowa – mieszkańcy mają prawo protestować.

Miroslaw Pliszka

W sobotę, 7 kwietnia DK nr 62 na odcinku przebiegającym w mieście Łochów została na kilka godzin zablokowana. Mieszkańcy protestowali przeciwko budowie wiaduktu nad torami w ciągu DK 62 . Więcej o proteście opowiedział nam przewodniczący akcji protestacyjnej w Łochowie Mirosław Pliszka – mieszkaniec Łochowa.

Korniczanie

Cztery lata temu w Starej Kornicy powstał zespół Korniczanie. Zespół śpiewa nie tylko piosenki ludowe. W swoim repertuarze ma piosenki biesiadne, religijne i okolicznościowe. Zespół Korniczanie powstał z inicjatywy Romualdy Tarasiuk.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa

Rolnicy, którzy mają trudnosci z uregulowaniem zobowiązan otrzymają wsparcie. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel poinformował na konferencji prasowej, że na wniosek organizacji rolniczych i rolników, przez ostatnie pół roku w resorcie pracowano nad projektem ustawy pozwalającej na udzielenie pomocy takim rolnikom. ,,Oczekiwana przez rolników ustawa powinna być uchwalona w czerwcu bieżącego roku” – powiedział minister Krzysztof Jurgiel.

Zbigniew Gnat-Wieteska

Garwoliński dekanat powstał 415 lat temu i jest młodszy tylko o 64 lata od powiatu garwolińskiego. Na początku w skład dekanatu wchodziły 22 parafie i obejmował bardzo duży teren, aż po Warszawę. Na przestrzeni lat był coraz mniejszy i obecnie w jego skład wchodzi 11 parafii.

Mariusz Kucewicz

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice w audycji O Tym Się Mówi komentował ostatnią burzliwą sesję rady samorządu i odwołanie swojego zastępcy. Gość Marcina Jabłkowskiego tłumaczył swoje zastrzeżenia wobec Włodzimierza Nowotniaka.

Krecik

Miejskie Przedszkole nr 21 z oddziałami integracyjnymi w Siedlcach jako jedyne w powiecie siedleckim zakwalifikowało się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Krecik poznaje Polskę". W ramach programu, maskotka słynnego bajkowego krecika podróżuje po całej Polsce, odwiedzając przedszkola, by wraz z dziećmi poznać najdalsze zakątki naszego kraju. Swą przygodę krecik zaczął we wrześniu w Częstochowie. W kwietniu zawitał natomiast do przedszkola nr 21 w Siedlcach.