Zbigniew Gnat-Wieteska

Nie jest znana dokładna data erekcji parafii Garwolin, a pierwsza znana informacja z dziejów parafii pochodzi z 1418 roku i dotyczy zamiany beneficjów pomiędzy ówczesnym plebanem ks. Jakubem a Piotrem Skrzyńskim. Można jednak domniemywać, że początki parafii sięgają przynajmniej XIV w.

GLADIATOR

Katarzyna Posiadała i Mateusz Pasiak z Gladiatora Siedlce o gali w Grajewie.

ks Robert Ponikowski

Dziś i jutro, w piątek i w sobotę 9 i 10 marca, odbędzie się w Łukowie Wielkopostna Zbiórka Żywności. Do udziału w niej zapraszają wolontariusze z Koła Caritas działającego w Szkole Podstawowej nr 4 oraz osoby z Punktu Charytatywnego Świętego Ojca Pio.

Grzegorz Skwierczynski

Specjalista ds. budowania wizerunku publicznego Grzegorz Skwierczyński był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi w Radiu Podlasie. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim zbliżających się wyborów samorządowych.

Marcin Kolodziejczyk

Waży ponad 50 ton i może mieć nawet 2 miliardy lat. Głaz z Wilkowyi w gminie Garwolin będzie największym pomnikiem przyrody w regionie i pewnie atrakcją turystyczną. Kilka dni temu przy użyciu ciężkiego sprzętu i platformy do przewozu czołgu, udało się wydobyć potężny kamień z ziemi i przetransportować na plac Szkoły Podstawowej w Wilkowyi. O szczegóły tej niecodziennej operacji Waldemar Jaroń zapytał wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka.

Dariusz Szustek

Adam Kulik złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa łukowskich Orląt. Jak mówi, nie chce ulegać szantażowi ze strony władz miasta. Władze zaprzeczają, a w tle sprawy pojawia się trener sekcji podnoszenia ciężarów, Robert Dołęga.

Marcin Matenko

Adam Kulik: nie ulegnę szantażowAdam Kulik złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa łukowskich Orląt. Jak mówi, nie chce ulegać szantażowi ze strony władz miasta. Władze zaprzeczają, a w tle sprawy pojawia się trener sekcji podnoszenia ciężarów, Robert Dołęga.

Adam Kulik

Adam Kulik złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa łukowskich Orląt. Jak mówi, nie chce ulegać szantażowi ze strony władz miasta. Władze zaprzeczają, a w tle sprawy pojawia się trener sekcji podnoszenia ciężarów, Robert Dołęga.

Michal Kania

„Stacja integracja” – to tytuł konferencji, która odbyła się w środę 7 marca w Zespole Szkół nr 2 w Łukowie. Zorganizowano ją z okazji 15-lecia działania w szkole klas integracyjnych.