odkrycie

Siedemdziesiąt pięć monet z czasów rzymskich odnalazł jesienią ubiegłego roku w lesie Nadleśnictwa Międzyrzec, jeden z mieszkańców. Od tego czasu teren ten był monitorowany i dopiero teraz ujawniono to odkrycie.

parkrun

Jubileusz się udał! Po raz dziesiąty w Skórcu odbył się Parkrun. To bieg na 5 km po wyznaczonej trasie z pomiarem czasu. Odbywa się w soboty o tej samej godzinie w ponad 1300 lokalizacji na całym świecie i 53 w Polsce. Nie chodzi o wyniki, ale o ruch, integrację oraz miłe i zdrowe spędzenie czasu.

Waldemar Jaron

74 lata temu hitlerowscy żołdacy bestialsko zamordowali siedmiu mieszkańców wsi Iwowe. 22 lata temu w miejscowej szkole podstawowej umieszczono tablicę epitafijną przypominającą o tym wydarzeniu. 25 lutego 2018 roku odbyły się uroczystości upamiętniające te wydarzenia.

Jacek Kozaczynski

Były poseł, członek Porozumienia Jarosława Gowina Jacek Kozaczyński odniósł się na antenie Radia Podlasie do pogłosek o współpracy z Martą Sosnowską i poparciu dla jej kandydatury w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta miasta.

Miroslawa Miszkurka

Prawdopodobnie w marcu policjanci z żelechowskiego posterunku opuszczą swoją siedzibę. Władze samorządowe szykują stróżom porządku nowe lokum, które odpowiadać ma obowiązującym standardom i zlokalizowane będzie w byłym budynku Magistratu. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał burmistrz Żelechowa Mirosławę Miszkurka.

mecz

To był dobry dzień dla drużyny z Węgrowa. Nike Węgrów pokonało Łaskovie Łask 3:1. Mecz rozegrany został w sobotę, 24 lutego na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 2 lutego 2018 r

Określenie rdzennych potencjałów poszczególnych regionów jest kluczem do ich rozwoju powiedział podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przedstawiając dziś aktualizację Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa 2020 (z perspektywą do roku 2030). Wiceminister przypomniał, że w ubiegłym roku zostały powołane do życia przez wojewodów zespoły analizujące szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich. Zespołami kierują dyrektorzy ośrodków doradztwa rolniczego. 16 wojewódzkich zespołów opracuje własne programy rozwoju uwzględniające mocne i słabe punkty oraz wykorzystanie wszelkich możliwych źródeł finansowania i to z perspektywą do roku 2030.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 23 lutego

W marcu odbędzie się konferencja na temat afrykańskiego pomoru świń, w której wezmą udział przedstawiciele państw unijnych. Taką informację przekazał minister Krzysztof Jurgiel na konferencji prasowej z ministrem rolnictwa Rumunii. Wcześniej, w siedzibie resortu w Warszawie ministrowie rozmawiali też na temat Wspólnej Polityki Rolnej, rynków rolnych i obrotu nieruchomościami rolnymi. Autor - Andrzej Ilczuk

Spotkanie z kibicami_2

W piątek 23 lutego kibice Pogoni Siedlce spotkali się z przedstawicielami Zarządu siedleckiego klubu, trenerem pierwszej drużyny - Dariuszem Banasikiem oraz piłkarzami.