Maria Magdalena Drozdzyk

Dziewięć nominacji w trzech kategoriach wpłynęło do konkursu Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego. To czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Statuetki rozdano podczas gali we wtorek, 19 marca.

Turniej

IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Łosickiego odbył się w Olszance . W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników.

IWONA KUROWSKA

Z końcem tego roku szkolnego naukę w szkołach zakończą uczniowie zarówno klas ósmych szkół podstawowych jak i trzecich gimnazjalnych. W sumie prawie dwa razy więcej kandydatów niż w roku poprzednim walczyć będzie o miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych.

palac Potockich

Na początku kwietnia dowiemy się, czy miasto Radzyń Podlaski otrzyma 10 milionów złotych na rewitalizację Pałacu Potockich i rynku. Decyzję podejmie Zarząd Województwa Lubelskiego, który postanowił nie odwoływać się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnej w tej sprawie.

Plogging

Plogging jest wynalezioną w Szwecji dyscypliną sportu, która łączy bieganie ze zbieraniem śmieci. Międzyrzecka Grupa Biegowa postanowiła przenieść modę ze Szwecji do Międzyrzeca i łącząc przyjemne z pożytecznym zorganizować plogging wokówł Międzyrzeckich Jeziorek. Do akcji, która odbyła się w sobotę 16 marca włączyło się około 50 osób.

Dzieci o radosci

W poniedziałek, 18 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedziły dzieci klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach. Podczas wizyty w rozgłośni mali siedlczanie wzięli udział w nagraniu.

zaproszenie

„Niepodległość harcerstwem znaczona” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Muzeum Regionalnym w Łukowie. Jej otwarcie odbyło się piątkowe popołudnie 16 marca. Wystawa została przygotowana z okazji 100. rocznicy powstania harcerstwa w Polsce.

Maria Koc

Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc w rozmowie z Radiem Podlasie komentowała zapowiedzi Związku Nauczycielstwa Polskiego dotyczące planowanego na 8 kwietnia strajku w oświacie. Gość Marcina Jabłkowskiego przekonywała, że rząd nie dopuści do zakłócenia egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów. Wyraziła również przekonanie, że nauczyciele nie będą chcieli brać uczniów jako zakładników.

Jerzy Rebek

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną miasta Radzyń Podlaski w sprawie przegranego procesu związanego z projektem „Czysta Energia”. Chodzi o proces dotyczący zapłaty należności za dostawę instalacji solarnych. Wyrok oznacza, że Ensol nie zwróci Miastu tych pieniędzy.