Burmistrz Piotr Płudowski

W piątkowe popołudnie, 25 stycznia spotkali się członkowie Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta Łuków”. Na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków mieli wybrać prezesa i Zarząd Klubu, ale wyboru nie dokonano. Zdecydowano natomiast o ogłoszeniu przerwy w obradach do poniedziałku, 28 stycznia do godziny 17.00. Mówi Burmistrz Piotr Płudowski

Sławomir Rzymowski

W piątkowe popołudnie, 25 stycznia spotkali się członkowie Łukowskiego Klubu Sportowego „Orlęta Łuków”. Na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków mieli wybrać prezesa i Zarząd Klubu, ale wyboru nie dokonano. Zdecydowano natomiast o ogłoszeniu przerwy w obradach do poniedziałku, 28 stycznia do godziny 17.00. Mówi kurator Sławomir Rzymowski

Teatr Uwaga

W Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach w gminie Łuków, już od ponad dwóch lat w ramach terapii odbywają się zajęcia teatralne. Ich efektem jest działający z dużym powodzeniem Teatr Uwaga. Tworzą go podopieczni ośrodka oraz ich terapeuci, którzy wspólnie przygotowali kolejne przedstawienie. Tym razem jest to „Opowieść wigilijna”.

ROCZNIK

„Rocznik Liwski” Tom IX i „Studia genealogiczne” Tom III, to dwa wydawnictwa, które promowano w czwartek, 24 stycznia podczas spotkania w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie. Obie publikacje, choć różne, to jednak uzupełniają się nawzajem. Znaleźć w nich można szereg interesujących artykułów o tematyce związanej z historią i kulturą pogranicza mazowiecko-podlaskiego.

ZAKLAD

Od marca w Siedlcach ruszy Zakład Rękodzieła Artystycznego. To inicjatywa Fundacji Leny Grochowskiej, która od lat współpracuje z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie podczas plenerów malarskich i konkursu sztuki nieprofesjonalnej „Szukamy Nikifora”.

HOMILIA

W intencji beatyfikacji Sługi Bożego Biskupa Ignacego Świrskiego 25 czerwca w siedleckiej katedrze sprawowana była uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Majek, notariusz pomocniczy w procesie beatyfikacyjnym.

Dariusz Szustek

W centrum Łukowa, przy ulicy Kwiatkowskiego stoi budynek, w którym pomieszczenia na dwóch pietrach są zamknięte na klucz. To była do niedawna siedziba szkoły muzycznej, która przeniosła się do budynku po I LO. Te pomieszczenia chce przejąć powiat łukowski. Starosta Dariusz Szustek ma już też pomysł jak te pomieszczanie zagospodarować.

Albert Baran

Miasto wypowiedziało wojnę tym, którzy w swoich piecach spalają śmieci. Powołana została specjalna komisja, która sprawdzać będzie przestrzeganie przez mieszkańców zakazu spalania śmieci. Niebawem na terenie miasta zainstalowane zostaną sensory pomiaru powietrza, które identyfikować będą zagrożenia.

Miroslaw Walicki

Starosta garwoliński Mirosław Walicki w rozmowie z Radiem Podlasie podkreślił, że zadania jakie sobie postawił w czasie kampanii wyborczej, będzie sukcesywnie realizował. Do najważniejszych zaliczył poprawę funkcjonowania powiatowego szpitala, PKS i prace nad koncepcją przeprawy przez Wisłę w Maciejowicach.