spotkanie

Już za kilka dni Święta Bożego Narodzenia. W niedzielę 16 grudnia w sali sportowej szkoły podstawowej w Komarówce Podlaskiej odbyło się spotkanie przedświąteczne z mieszkańcami całej gminy. Spotkanie poprzedziła mza św. w miejscowym kościele parafialnym.

Klub seniora

W styczniu 2016 roku w podmiędzyrzeckiej Rzeczycy rozpoczął swoją działalność Klub Seniora. Mieści się on w pomieszczeniach miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W minioną sobotę 15 grudnia odbyło się spotkanie połączone z otwarciem wyremontowanej i doposażonej świetlicy wraz z zapleczem.

Michal Mulawa

Podczas sesji sejmiku województwa lubelskiego, która odbyła się 17 grudnia były sekretarz Łukowa Ryszard Szczygieł objął mandat radnego. Zastąpił na tym miejscu Sławomira Skwarka, który zdobył mandat radnego, ale zrezygnował z niego na rzecz mandatu poselskiego.

KLUB

Klub „Senior plus” powstał dzięki finansowemu wsparciu ministerstwa rodziny i polityki społecznej. Placówka kieruje swoją ofertę do osób starszych, samotnych, które zakończyły okres aktywności zawodowej, a także emerytów, umożliwiając im zagospodarowanie wolnego czasu.

spotkanie

Mieszkańcy Łukowa oraz gminy Łuków wzięli udział w spotkaniu informacyjno - konsultacyjnym dotyczącym rozbudowy drogi krajowej 63. Zorganizował je lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

spotkanie oplatkowe

W Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich koło Siemiatycz, w piątkowy wieczór (14 grudnia) zorganizowano spotkanie opłatkowe. Zaproszono dyrekcję szpitala w Siemiatyczach, którego jednostką jest ZOL, samorządowców, dobrodziejów i przyjaciół. Na wszystkich gości z niecierpliwością i radością czekali pracownicy, a przede wszystkim mieszkańcy placówki, dzieci i młodzież, które w Bacikach znalazły swój drugi dom.

HARCERZE

W niedzielę, 16 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski, w tym również do Siemiatycz. Prosto ze Słowacji światełko przywieźli harcerze z 33 Drużyny Harcerskiej „Adept” z Siemiatycz i ze 104 Wielopoziomowej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Buki” z Milejczyc.

Ewa Besztak

Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak w rozmowie z Radiem Podlasie mówiła o swojej wizji rozwoju samorządu, najważniejszych zadaniach i współpracy z opozycją. Jak powiedziała, nie planuje gruntownych zmian, ale nie dopuści do marnowania cennego czasu, jak miało to mieć miejsce w poprzedniej kadencji.

Zenon Stefanowski

To był udany rok dla gminy, jeżeli chodzi o inwestycje- uważa Zenon Stefanowski, wójt gminy Kłoczew. Wśród większych zadań wymienia budowę przedszkola samorządowego, kanalizacji sanitarnej z przyłączami w czterech miejscowościach, stacji uzdatniania wody czy świetlicy wiejskiej. To jednak nie wszystko.