Turniej

Na stadionie miejskim w Międzyrzecu Podlaskim odbywa się finał wojewódzki Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dziś, 2 kwietnia drugi dzień turniejowych rozgrywek.

Dorota Opalinska Mucha

Wybrańcy garwolińskiej społeczności zmniejszyli o połowę zniżki na bilety do kina, na basen oraz na odpłatne imprezy i zajęcia organizowane przez CSiK, które przysługiwały w ramach programu 3+ Liczna Rodzina. Z programu tego aktualnie korzysta około pół tysiąca rodzin, a do końca roku będzie o wiele więcej.

MISTRZOSTWA

81 szachistów wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Radzyńskiego, które odbyły się wczoraj ( 31 marca) w Kąkolewnicy.

Urodziny Galerii S

W sobotę, 30 marca Wielki Finał Urodzin Galerii Siedlce świętowano w atmosferze promocji zdrowego stylu życia. Były kulinaria, było tanecznie i sportowo, a na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji.

szpital - likwidacja

Rada społeczna szpitala przyjęła program naprawczy. Zakłada on likwidację oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu. Plan naprawczy jest określony do 2020 roku. Najbardziej prawdopodobnym wariantem naprawczym jest likwidacja oddziału położniczego a pozostawienie oddziału ginekologicznego – mówi dyr. szpitala Wiesław Zaniewicz.

Albina Lubian

Integruje i wspiera aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewnia im dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania. Oprócz tego pilawski Klub Seniora daje wszystkim jego członkom możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdolności, dzięki między innymi realizowanemu projektowi.

Szczepan Niebrzegowski

Zawieszono spór między dyrekcją radzyńskiego szpitala a związkowcami. Każda z dotychczas pomijanych grup - laboranci, technicy i personel średni otrzymała podwyżki. Jak poinformował starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, pracownicy podpisali porozumienie o zawieszeniu sporu zbiorowego do końca bieżącego roku.

porozumienie

Połączy ona brzegi Wisły między Maciejowicami a Kozienicami. Porozumienie w tej sprawie podpisali 28.03 przedstawiciele samorządów powiatowych Garwolina i Kozienic oraz gmin Maciejowice i Kozienice. Tym samym rozpoczęła się realizacja największej inwestycji ostatnich lat na terenie tych dwóch powiatów, której koszt szacowany jest na ponad 650 milionów złotych.

mobilne miasteczko

27 marca na Orliku przy Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się prezentacja miasteczka ruchu drogowego.