Miroslaw Kolodziejczyk

Gmina Garwolin jako jedna z nielicznych na Mazowszu otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2019. 48 tys. zł plus wkład własny gminy w kwocie 12 tys. zł przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych przez biblioteki w szkołach prowadzonych przez gminę.

Waldemar Sabak

W gminie Górzno trwają przygotowania do realizacji wiosennych inwestycji. Rozstrzygnięto przetargi na modernizację dwóch dróg gminnych i budowę placu zabaw przy przedszkolu. Podpisana została też umowa na wykonanie dokumentacji kolejnych etapów kanalizacji gminy, a niebawem wyłoniony zostanie wykonawca Otwartych Stref Aktywności.

Kobiety Roku

W Trzebieszowie zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2019. Celem konkursu było wyróżnienie kobiet, które swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju oświatowego, kulturalnego i społecznego gminy Trzebieszów.

Hiszpanka Ana

We wtorek, 12 marca redakcję Katolickiego Radia Podlasie odwiedzili uczniowie dwóch klas VIII ze Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Kłoczewie.

Wieslaw Gaska

Ponad 800 tys. zł kosztować będzie „głęboka modernizacja energetyczna” budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwowem. Na realizację zadania gmina pozyskała 580 tys. unijnego dofinansowania, a prace mają być wykonane do końca września tego roku.

Forum Kobiet

10 marca w Krzewicy spotkały się panie z gminy Międzyrzec Podlaski. W ramach corocznych spotkań z okazji Dnia Kobiet odbyło się już VI Forum Kobiet.

PRZYCHODNIA

Gmina Kąkolewnica wydzierżawiła budynek ośrodka zdrowia dla SP ZOZ Międzyrzec. Remont budynku kosztował blisko 400 tys. złotych.

Henryk Brodowski

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział, że nie będzie przyzwolenia na wywożenie śmieci i pozostawianie ich „gdzie popadnie”. W tych słowach odniósł się do ostatniego incydentu z powstrzymaniem zewnętrznej firmy przed wyrzuceniem odpadów na terenach po byłej żwirowni z Opolu Nowym pod Siedlcami.

Cezary Tudek

Miasto przystąpiło do projektu „Na co idą moje pieniądze”. Mieszkańcy mogą sprawdzić, gdzie trafia każda złotówka z ich podatków. Dzięki specjalnej aplikacji dowiedzą się jaką kwotę przeznaczają m.in. na edukację, ochronę zdrowia i administrację w Garwolinie. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał sekretarza miasta Cezarego Tudka.