Karol Tchorzewski

Przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Karol Tchórzewski był gościem Marcina Jabłkowskiego w poniedziałkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Gospodarz audycji O Tym Się Mówi dopytywał o kandydata na Prezydenta Siedlec w zbliżających się wyborach samorządowych.

Waldemar Sabak

To będzie rekordowy rok, jeżeli chodzi o wydatkowanie funduszy na realizację inwestycji w gminie Górzno. W budżecie zapisano na ten cel kilkanaście milionów złotych, a obecnie prowadzone są równolegle na różnych etapach trzy duże zadania inwestycyjne. Ale to nie wszystko...

ROLNICY

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel uczestniczył w rozmowach przedstawicieli rolników z przewodniczącym Komitetu Rolniczych Organizacji Zawodowych (COPA) Joachimem Rukwiedem. Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił, że prowadzimy wiele rozmów w ramach rady ministrów ds. rolnictwa Unii Europejskiej oraz Trójkąta Weimarskiego.

Lucjan Kotwica

Rozstrzygnięto przetarg na budowę warsztatów kształcenia zawodowego w Radzyniu Podlaskim. Decyzję poprzedziło unieważnienie dwóch przetargów przez zbyt drogie oferty. Konieczne było też podniesienie kwoty o prawie 2 miliony złotych. Jak poinformował starosta radzyński, Lucjan Kotwica, wygrała firma z powiatu łęczyńskiego, oferując pracę za kwotę ponad 7 milionów złotych. Teraz firma ma czas na uzupełnienie dokumentacji. Jeśli ten etap przebiegnie poprawnie, 20 kwietnia starostwo podpisze umowę i ruszą prace

bieg katynski

Uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół z Siemiatycz i okolic z Czartajewa, Milejczyc, Mielnika i wielu innych placówek oświatowych wzięli udział w 3. Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu. Organizowane od trzech lat wydarzenie w tym roku z uwagi na 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przybrało biało – czerwone barwy. Bieg odbył się 12 kwietnia, a z jego uczestnikami rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Tomasz Majczyna

Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z faktu, że wyrzucanie śmieci poza wyznaczonymi do tego miejscami jest karalne. Oko garwolińskich kamer miejskich nakryło niektórych sprawców takich czynów i sprawy zostały skierowane na policję.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta węgrowski Krzysztof Fedorczyk w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do protestów mieszkańców Łochowa przeciwko budowie wiaduktu oraz proponowanej trasie przebiegu obwodnicy miasta. Wyraził zdziwienie postawą samorządu miejskiego, który, jego zdaniem, nie staje na wysokości zadania.

Makarowka

Gminna olimpiada wiedzy o gospodarstwie domowym i przedsiębiorczości odbyła się 11 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Makarówce. W olimpiadzie wzięło udział 41 pań z gminy Huszlew. Tego samego dnia odbył się także Gminny konkurs kulinarny pod hasłem „Potrawy z królika ”.

remont

W Radzyniu Podlaskim wyremontują zabytkową kaplicę cmentarną pw. św. Anny. Remont pochłonie ponad 440 tysięcy złotych. Parafia Trójcy Świętej będzie starać się o środki zewnętrzne. Jak powiedział Radiu Podlasie proboszcz, ksiądz Andrzej Kieliszek, kaplica jest w złym stanie. Rozpadają się schody a we wnętrzu pojawiło się zawilgocenie i zagrzybienie.