Ks Andrzej Sochal

Życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim naszym Słuchaczom, Czytelnikom, Przyjaciołom i najwierniejszym Fanom, składa w imieniu Redakcji Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl - Dyrektor rozgłośni, ks. kan. Andrzej Sochal.

Biskup Piotr Sawczuk

Życzenia Bożonarodzeniowe Biskupa Pomocniczego diecezji siedleckiej Piotra Sawczuka

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

Życzenia Bożonarodzeniowe Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy

Bp Tadeusz Pikus

W życzeniach adresowanych do słuchaczy Katolickiego Radia Podlasie i diecezjan biskup drohiczyński Tadeusz Pikus zwraca uwagę na dwie rocznice przypadające w nadchodzącym 2019 roku. Podkreśla 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 20. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Drohiczynie.

OLSZANKA

21 grudnia w szkole w Olszance odbyło się spotkanie przedświąteczne. Były życzenia, opłatek, kolędy. Życzenia złożył Grzegorz Pajnowski - wójt gminy Olszanka.

Grzegorz Pajnowski

Polsko-Tajlandzka Grupa Kapitałowa chce na terenie gminy Olszanka wybudować fermę kur niosek. W Dawidach odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora z mieszkańcami w tej sprawie. Ferma miałaby powstać w okolicy wsi Klimy. Wójt Gminy Olszanka Grzegorz Pajnowski powiedział Radiu Podlasie, że nie będzie podejmował sprzecznych decyzji z wolą mieszkańców.

KOLYSANKA

W tegorocznej edycji konkursu zadanie postawione uczestnikom okazało się zbyt trudne. Podstawowa kategoria konkursowa, czyli skomponowanie muzyki i wykonanie utworu z wykorzystaniem podanego tekstu kolędy radiowej nie została spełniona przez żadnego ze zgłoszonych uczestników konkursu. Każdy z kilkunastu nadesłanych utworów był w pełni dziełem autorskim uczestnika lub grupy uczestników, a więc też nie mieścił się w kategorii wykonania mało znanej istniejącej już kolędy. W tej sytuacji Komisja Konkursowa postanowiła przyznać jedynie wyróżnienie. Otrzymuje je Janusz Eleryk za utwór"Kołysanka".

Krzysztof Warda

Wójt Gminy Krzywda Krzysztof Warda w rozmowie z Radiem Podlasie zapowiedział niewielkie zmiany w objętym przez siebie Urzędzie Gminy. Gość audycji O Tym Się Mówi zapewnił, że nie planuje rewolucji, ale usprawnienie pracy podległych mu instytucji.

Mariusz Osiak

W Łukowie i w Gołaszynie odbyły się spotkania informacyjno – konsultacyjne w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 63. Mieszkańcy mogli osobiście obejrzeć projekt, który opracowano na zlecenie inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lublinie. Do końca grudnia mieszkańcy mają czas na zgłaszanie uwag do projektu.