konkurs

13 marca w Kąkolewnicy odbył się w Radzyniu Podlaskim Etap Rejonowy II Diecezjalnego Konkursu Biblijnego pt. Spotkania z Jezusem wg Ewangelii św. Marka. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 6 dekanatów (międzyrzeckiego, radzyńskiego, komarowskiego, adamowskiego i dwóch dekanatów łukowskich).

Dzien Soltysa

Poświęcają swój czas, angażują się, zmieniają otoczenie. Są nieocenionymi liderami wsi i urzędnikami bez biurek. Swoje święto sołtysi obchodzą 11 marca, ale w gminie Pilawa tradycyjne spotkanie z tej wyjątkowej okazji odbyło się 13 marca.

spokrewnieni

W ramach akcji „SpoKREWnieni służbą” na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach w niedzielę, 11 marca przedstawiciele służb mundurowych z całego powiatu oddawali krew.

Marcin Kolodziejczyk

Na tegoroczne inwestycje samorząd gminy Garwolin zabezpieczył w budżecie prawie 14 milionów złotych. W planach jest wykonanie niemal 30 zadań, które związane są przede wszystkim z ochroną środowiska, komunikacją, sportem czy oświatą.

TRZEBIESZOW

11 marca, podczas Gminnego Dnia Kobiet w Trzebieszowie, zostały wręczone honorowe tytuły Kobiety Roku Gminy Trzebieszów 2018.

V Forum Kobiet w Krzewicy

Blisko 250 kobiet z gminy Międzyrzec Podlaski uczestniczyło w Forum Kobiet, które odbyło się w minioną sobotę (10 marca) w Krzewicy.

Bogdan Dolinski

Wójt gminy Grębków Bogdan Doliński w rozmowie z Radiem Podlasie odniósł się do szeroko omawianej ostatnio kwestii dofinansowywania budowy i remontów dróg na terenie powiatu węgrowskiego. Mówił między innymi o promowanym przez władze powiatowe systemie „złotówka do złotówki”, który jego zdaniem jest trochę niesprawiedliwy.

Biala niedziela

Blisko 300 osób – mieszkańców gminy Komarówka Podlaska skorzystało z bezpłatnych porad lekarskich lekarzy specjalistów z Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. Największym zainteresowaniem ciszył się okulista i kardiolog.

Ryszard Walachowski

Przez trzy dni w Łukowie królowały zapasy. Udział w Pucharze Polski kadetek oraz w Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich - Pucharze Polski Juniorek, wzięło blisko 300 zapaśniczek. Na zawodach gościły reprezentantki Węgier, Czech i Słowacji.