Miroslawa Miszkurka

Prawdopodobnie w marcu policjanci z żelechowskiego posterunku opuszczą swoją siedzibę. Władze samorządowe szykują stróżom porządku nowe lokum, które odpowiadać ma obowiązującym standardom i zlokalizowane będzie w byłym budynku Magistratu. O szczegóły Waldemar Jaroń zapytał burmistrz Żelechowa Mirosławę Miszkurka.

mecz

To był dobry dzień dla drużyny z Węgrowa. Nike Węgrów pokonało Łaskovie Łask 3:1. Mecz rozegrany został w sobotę, 24 lutego na hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Węgrowie.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 2 lutego 2018 r

Określenie rdzennych potencjałów poszczególnych regionów jest kluczem do ich rozwoju powiedział podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przedstawiając dziś aktualizację Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Rybactwa 2020 (z perspektywą do roku 2030). Wiceminister przypomniał, że w ubiegłym roku zostały powołane do życia przez wojewodów zespoły analizujące szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich. Zespołami kierują dyrektorzy ośrodków doradztwa rolniczego. 16 wojewódzkich zespołów opracuje własne programy rozwoju uwzględniające mocne i słabe punkty oraz wykorzystanie wszelkich możliwych źródeł finansowania i to z perspektywą do roku 2030.

Kwadrans z Ministrem Rolnictwa z 23 lutego

W marcu odbędzie się konferencja na temat afrykańskiego pomoru świń, w której wezmą udział przedstawiciele państw unijnych. Taką informację przekazał minister Krzysztof Jurgiel na konferencji prasowej z ministrem rolnictwa Rumunii. Wcześniej, w siedzibie resortu w Warszawie ministrowie rozmawiali też na temat Wspólnej Polityki Rolnej, rynków rolnych i obrotu nieruchomościami rolnymi. Autor - Andrzej Ilczuk

Spotkanie z kibicami_2

W piątek 23 lutego kibice Pogoni Siedlce spotkali się z przedstawicielami Zarządu siedleckiego klubu, trenerem pierwszej drużyny - Dariuszem Banasikiem oraz piłkarzami.

Spotkanie z kibicami_1

W piątek 23 lutego kibice Pogoni Siedlce spotkali się z przedstawicielami Zarządu siedleckiego klubu, trenerem pierwszej drużyny - Dariuszem Banasikiem oraz piłkarzami.

inkubator

Zabytkowy, zrujnowany młyn w Borkach będzie miejscem dla początkujących biznesmenów. W sąsiedztwie do powstającego tam nowoczesnego Parku Nauki, pojawi się pierwszy w powiecie radzyńskim inkubator przedsiębiorczości.

Dariusz Stefaniuk

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk był gościem Marcina Jabłkowskiego w piątkowym wydaniu audycji O Tym Się Mówi na antenie Radia Podlasie. Rozmowa dotyczyła między innymi nieprawomocnego wyroku sądu wobec prezesa WOD-KAN.

Albina Lubian

Decyzje o finansowaniu inwestycji podjął samorząd wojewodztwa mazowieckiego i jeszcze w tym roku rozpocznie się opracowanie dokumentacji projektowej. To sukces, który zwieńczył kilkuletnie starania o realizację tej ważnej dla środowiska inwestycji.